Na Slovensku sa o takýchto štadiónoch ľuďom ani nesníva: Nový stánok Seattlu stojí 930 miliónov

Key Arena
Key Arena

BRATISLAVA - V americkom meste Seattle začali s výstavbou novej arény, ktorá bude domovom tamojšieho hokejového klubu NHL. Ten sa v sezóne 2021/2022 stane 32. tímom zámorskej profiligy, o čom v decembri 2018 jednohlasne rozhodla Rada guvernérov NHL. Podľa stavebného manažéra Kena Johnsena, ktorý dohliada nad procesom stavby, by nový štadión mal byť otvorený v lete budúceho roka. Do projektu by malo byť investovaných 930 miliónov amerických dolárov.

Spoločnosť Oak View väčšinu minulého roka strávila zbúraním Key Areny, na ktorej mieste vyrastie nový moderný športový stánok. Zaujímavosťou je, že strecha pôvodnej budovy musela zostať zachová, keďže dostala označenie historická pamiatka. "Teraz pracujeme na základoch. Výkopové práce v celej rozlohe pozemku budú dokončené na konci februára. Pôvodná strecha je podopretá 70 stĺpmi a veľkým nosníkom, zatiaľ čo pod ňou staviame inú veľkú budovu. Je to zaujímavé, niečo, čo si dlho budeme pamätať," vyjadril sa Johnsen pre oficiálny web NHL.

Po dokončení stavby nebude štadión slúžiť iba hokejovému klubu, ktorý si v sezóne 2021/2022 odbije premiéru v NHL. Domáce zápasy tu bude hrávať aj basketbalový klub Seattle Storm pôsobiaci v ženskej WNBA a tiež bude nový štadión dejiskom rôznych koncertov. "Potrebujeme to otvoriť načas. Kľúčové bude, aby sme zotrvali v tom, že každý deň je dôležitý. Celkovo tu bude 220 pracovníkov, ktorí sa o stavbu budú starať každý deň," dodal Johnsen.


Tagy: Seattle Ken Johnsen

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
SITA
Foto:
sonicsrising.com

DISKUSIA