VIDEO Fialková vo vytrvalostných pretekoch nebodovala: Môžem si za to jedine sama

Na snímke slovenská biatlonistka Paulína Fialková
Na snímke slovenská biatlonistka Paulína Fialková

POKLJUKA - Paulíne Fialkovej nevyšli piatkové vytrvalostné preteky v rámci 6. kola Svetového pohára biatlonistiek v slovinskej Pokljuke, najmä vďaka piatim trestným minútam obsadila 47. miesto s odstupom 6:20,8 minúty. Z víťazstva sa na 15 km trati tešila Nemka Denise Herrmannová, bývalá bežkyňa na lyžiach prekvapujúco trafila všetkých 20 terčov a v cieli bola rýchlejšia o 59,2 sekundy pred Švédkou Hannou Öbergovou, ktorá minula raz.

Tretiu priečku obsadila bezchybná Francúzka Anais Bescondová (+1:15,7 min). Nedarilo sa dvom najlepším ženám v priebežnom hodnotení Svetového pohára. Nórka Tiril Eckhoffová netrafila tri terče a obsadila 18. priečku, Dorothea Wiererová z Talianska minula štyrikrát a skončila na 23. mieste.

Paulína Fialková netrafila na prvej streleckej položke jeden terč. Zo súboja o kvalitné umiestnenie vypadla po prvej stojke, keď minula dvakrát. Ani na ďalších dvoch položkách nedokázala zastrieľať čisto a pridala na každej po jednej chybe. "Z mojej strany to boli pokazené preteky, určite ma to mrzí, ale svet sa nezrúti. Môžem si za to jedine sama, nezostáva mi nič iné, len na to zabudnúť a koncentrovať sa ďalej. Na strelnici boli dobré podmienky, neviem, čo sa tam mohlo stať. Snažila som sa neuponáhľať rany a ani sa veľmi neblázniť na trati. No nepodarilo sa mi to, musím si to ešte rozobrať. Nie je každý deň nedeľa," povedala. P. Fialková vynechá sobotňajšie štafety a verí, že práve v nedeľu v pretekoch s hromadným štartom si vylepší chuť pred februárovými majstrovstvami sveta.

Ivona Fialková taktiež odštartovala preteky jednou chybou na strelnici, na prvej stojke zaznamenala nulu, no o kvalitné umiestnenie ju obrala druhá položka v ľahu, na ktorej nesklopila tri terčíky. Napokon pri jej mene svietil rovnaký počet chýb ako u jej sestry a 54. miesto so stratou 6:48,7 minúty. "Je to smutné, pretože sú to naozaj dlhé a náročné preteky a skladajú sa z veľmi veľa častí. Keď sa všetky podaria až na jednu jedinú, ktorá pokazí celé preteky, tak to nahnevá. Paradoxne, keď som sa vytrápila so stojkami, tak mi prestávajú ísť ležky. Dnes má tá druhá odsunula od dobrého výsledku, pretože si myslím, že bežecky som na tom bola celkom dobre," povedala v cieli I. Fialková.

Ani ďalším dvom Slovenkám preteky nevyšli Veronika Machyniaková síce nesklopila len dva terče, ale s pomalým behom skončila až na 70. mieste. Terézia Poliaková minula trikrát a obsadila 75. priečku. "Pre mňa to bolo veľké trápenie. Nevedela som sa rozbehnúť, tak som to musela podržať streľbou, ale ani tá nebola na tieto podmienky nejaká skvelá," uviedla.

S výkonom svojich zvereniek nebola spokojná trénerka Anna Murínová: "Ani nie je veľmi čo hodnotiť. Na tréningoch nám to padalo, v pretekoch nie. Dievčat som sa pýtala, čo mi k tomu povedia, odvetili, že 'zlý deň'. Neviem si to vysvetliť, lebo v príprave to išlo, tak dúfam, že to bol len zlý deň," povedala.

V hodnotení Svetového pohára klesla Paulína Fialková o dve priečky na 9. miesto, Ivona Fialková sa zosunula taktiež o dve pozície na 65. Žltý dres si udržala Tiril Eckhoffová, červený dres pre najlepšiu ženu vo vytrvalostných pretekoch Justine Braisazová z Francúzka, ktorá v piatok skončila na 11. mieste. V sobotu sú na programe preteky zmiešaných štafiet. O 13.15 nastúpia dvojice, o 15.00 štvorice.


Tagy: Paulína Fialková Ivona Fialková

Zdroj:
TASR
Foto:
TASR - Michal Svítok; Video: Facebook/Šport v RTVS

DISKUSIA