VIDEO Kedy už zlomí dlhú kliatbu? Čakanie sa predlžuje, ženský pavúk pohrebiskom favoritiek!

Karolína Plíšková blahoželá Anastasii Pavľučenkovovej
Karolína Plíšková blahoželá Anastasii Pavľučenkovovej

MELBOURNE - Osemfinále Australian Open bude bez ďalšieho veľkého mena v ženskej dvojhre. Po bývalých šampiónkach Serene Williamsovej, Caroline Wozniackej a obhajkyni Naomi Osakovej sa s úvodným grandslamovým turnajom sezóny rozlúčila aj Češka Karolína Plíšková.

Svetová dvojka prehrala v treťom kole s Ruskou Anastasiou Pavľučenkovovou po 147-minútovom boji 6:7 (4), 6:7 (3). V siedmom vzájomnom zápase týchto dvoch hráčok sa Ruska na konci tešila vôbec po prvý raz.

"Neviem ani čo povedať. Stále mám pocit, že som sústredená v zápase a čakám na najbližšiu výmenu. Zdolať Karolínu prvýkrát v kariére je úžasný pocit," uviedla Anastasia Pavľučenkovová, cituje ju portál Ženskej tenisovej asociácie (WTA). Jej súčasný tréner Sam Sumyk doviedol v rokoch 2012 a 2013 Viktoriu Azarenkovú v Melbourne až k celkovému triumfu. Pre 28-ročnú rodáčku zo Samary je Australian Open najobľúbenejší grandslamový turnaj.

Pred 12 rokmi sa tam tešila z celkového triumfu v dievčenskej dvojhre, v rokoch 2017 a 2019 sa prebojovala do ženského štvrťfinále a teraz jej na vyrovnanie tohto výsledku zostáva prekonať jednu prekážku. Musí však zdolať šampiónku z roku 2016 Angelique Kerberovú.

"Mám rada austrálske teplo, hoci všetci hovoria, že ako Ruska by som mala milovať zimu. Rada hrám v teplom počasí. Mám dobré spomienky na Austráliu ešte z juniorského obdobia desať rokov dozadu, možno je to tým," priznala Pavľučenkovová v pozápasovom rozhovore na kurte. Na pripomenutie, že v "pavúku" ženskej dvojhre už chýbajú viacerí zvučné mená, odpovedala:

"Nestarám sa o to. Je to tenis a stať sa môže čokoľvek. Aj veľké hráčky môžu zakopnúť v skoršej fáze turnaja. Ja sa snažím koncentrovať na seba, aby som nestratila víťazné nastavenie. Zaujíma ma iba najbližší zápas proti Angelique."

ČTK

"Pavlyuchenková hrala výborne, so mnou asi najlepší zápas, ale povedzme, že ja som predviedla tak 40 percent svojho umenia. Neviem prečo. Urobila som množstvo chýb, trápila som sa na servise a nedala veľa es," uviedla sklamaná Plíšková na tlačovej konferencii. 

Čakanie Plíškovej na grandslamový titul sa tak znova predlžuje. Napriek vysokému postaveniu a konštantnej hre na menších turnajoch nedokáže behom tých najväčších dostať svoju hru na požadovanú úroveň. "Zvládnem dobre jeden zápas, ale nie štyri-päť. Je tu väčší tlak, každý to cíti, ale ten bude vždy. Ide o to, ako sa s tým. Prídu ďalšie príležitosti a uvidíme, či to zvládnem lepšie," povedala Plíšková, ktorú od tejto sezóny vedú Venezuelan Daniel Vallverdu a Ukrajinka Olga Savčuková. 

Plíšková odišla zo súboja bývalých víťaziek juniorky na Australian Open porazená za takmer 150 minút. V oboch setoch prišla ako prvá o podanie a zakaždým získala brejk späť. V druhom sete mala za stavu 6:5 pri podaní Pavlyuchenkovovej dva setbaly.

"Bolo to vyrovnané, a keby som hrala o trošičku lepšie, mohla som vyhrať. V dôležitýchmomentoch ale dobre podávala, napríklad pri setbaloch. Myslím, že hrala lepšie než ja," povedala tohtoročná víťazka z Brisbane. S tridsiatou nasadenou Pavlyuchenkovovou prehrala na víťazné údery 35:51 a Ruske podľahla prvýkrát zo siedmich zápasov. 

Tretie kolo na Australian Open znamená stopku pre Plíškovú tretí raz v kariére. Rovnako dopadla pred štyrmi rokmi a v roku 2015. 27-ročná česká rodáčka tak príde po turnaji o druhé miesto v rebríčku dvojhry WTA. 


Tagy: Anastasia Pavľučenkovová Karolína Plíšková Australian Open 2020

Zdroj:
SITA, ČTK
Foto:
SITA/AP/Dita Alangkara; Video: YouTube/Australian Open TV, Tennis Adventures

DISKUSIA