VIDEO Hviezdy NHL bavili divákov: Český hokejista novým hitom internetu

Tomáš Hertl v maske Justina Biebera
Tomáš Hertl v maske Justina Biebera

ST. LOUIS - Najtvrdšiu strelu spomedzi účastníkov Zápas hviezd zámorskej hokejovej NHL má obranca Shea Weber z klubu Montreal Canadiens. Puk z jeho hokejky v piatkových súťažiach zručností v St. Louis dosiahol rýchlosť 171 kilometrov za hodinu. Rekordérom tejto disciplíny je ešte z roku 2012 slovenský obranca Zdeno Chára, ktorý puk vystrelil rýchlosťou 175 kilometrov za hodinu.

Najrýchlejším hráčom exhibície sa stal Matthew Barzal z New Yorku Islanders, ktorý v tejto súťaži zdolal Connora McDavida z Edmontonu Oilers ako obhajcu prvenstva. Najpresnejšiu strelu má obranca Jaccob Slavin z Caroliny Hurricanes, ten na druhú priečku odsunul Leona Draisaitla z Edmontonu. Medzi brankármi previedol najdlhšiu sériu úspešných zákrokov Jordan Binnington z domáceho St. Louis Blues (10), druhý skončil s deviatimi zásahmi Rus Andrej Vasilevskij z Tampy Bay Lightning.

Na radosť divákov v domácej aréne sa z prvenstva v disciplíne o najdlhšiu sériu brankárskych zásahov tešil Jordan Binnington. Brankár  vlaňajšieho víťaza Stanleyho pohára si pripísal 10 zákrokov. V jednom z pokusov čelil aj českému útočníkovi Tomášovi Hertlovi, ktorý si pred nájazdom nasadil masku kanadského speváka Justina Biebera. Narážal tým na dohodu Binningtona s Bieberom, ktorí si dohodli súťaž v samostatných nájazdoch.

Program spestrila súťaž Strieľajúce hviezdy (Shooting Stars), v ktorej hráči strieľali puky na terče z tribún. Víťazom disciplíny, na ktorej sa zúčastnili aj dve zástupkyne ženských tímov, sa stal Patrick Kane z Chicaga. Súťaže zručnosti spestril ženský duel vybraných hokejistiek Kanady a USA. Zápas na 2x10 minút vyhrali Kanaďanky 2:1.


Tagy: Shea Weber Tomáš Hertl Justin Bieber

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
SITA, TASR
Foto:
SITA/AP/Jeff Roberson; Video: Youtube/Sportsnet

DISKUSIA