VIDEO Nadalovský šinkansen prefrčal rýchlosťou 300 km/h: Expresný postup neľútostného toreádora

Rafael Nadal
Rafael Nadal

MELBOURNE - Rafael Nadal cieli za 20. grandslamovým titulom v kariére, čím by vyrovnal svojho priateľa Rogera Federera. Španielsky matador sa bez problémov postaral o svojho krajana Pabla Carrena-Bustu. Vyradil ho jednoznačným spôsobom v troch setoch 6:1, 6:2, 6:4. Najvyššie nasadený hráč odohral parádny zápas hlavne na svojom servise, behom prvých dvoch setov neurobil jedinú dvojchybu a pri vlastnom servise pustil dohromady päť bodov.

Nadal a zápasy proti svojim krajanom? Dá sa povedať, že si ich užíva. Tí márne dúfajú, že si kúpia recept na porazenie najlepšieho španielskeho športovca súčasnosti. Prehrali s ním totiž už 18 po sebe idúcich duelov a premožiteľa nenašiel štyri roky. No a proti Carrenovi vyhral všetkých päť zápasov. Vskutku impozantné. 

13-násobný víťaz Roland Garros sa prezentoval obľúbenou agresívnou hrou behom celého trvania duelu, napálil 42 víťazných úderov a 11 z 12 nábehov na sieť pretavil v úspešný fiftín. "Bol to doteraz môj najlepší zápas na turnaji. Bezpochyby. To je veľmi pozitívna vec. Je mi ľúto Pabla, ktorý je mojim dobrým priateľom. Do zvyšku sezóny mu želám len to najlepšie," povedal Nadal v pozápasovom rozhovore do mikrofónu Johna McEnroea

Konzistentná a pestrá hra išla ruka v ruke s Nadalom a od začiatku nebolo pochýb o tom, kto zvíťazí. "Dnes som veľmi dobre servoval. Potom mi začali vychádzať dobré forehandy k čiare a to je pre mňa kľúčový úder," doplnil hrajúci velikán. 

Včerajší program v Melbourne priniesol aj päťsetový triler Johna Millmana a Rogera Federera. Švajčiarsky elegán vyčaroval neuveriteľný obrat. V supertajbrejku posledného setu prehrával 4:8, no šiestimi bodmi v rade kompletne obrátil priebeh a postúpil. Na grandiózne predstavenie svojho kamaráta sa díval aj Nadal. 

"Pozeral som do jednej ráno, počas zápasu bolo nemožné spať. V závere to bolo emocionálne, užil som to. Millman je bojovník, nikdy neprestáva behať, má úsmev na tvári s pozitívnym prístupom počas celého zápasu. Myslím, že na kurte má skvelý charakter," vyjadril sa Rafa aj k udalosti z predošlého dňa. 

Nadalovo snaženie o druhý triumf na Australian Open bude pokračovať v pondelok. V osemfinále narazí buď na Nicka Kyrgiosa alebo Karena Khačanova. Ak by Španiel ovládol prvý podnik sezóny, stal by sa prvým hráčom Open éry, ktorý zvíťazil aspoň dvakrát na štyroch grandslamových podujatiach. 


Tagy: Rafael Nadal Pablo Carreno-Busta Australian Open 2020

Zdroj:
športky
Autor:
© Zoznam/Ondrej Herceg
Foto:
SITA/AP/Dita Alangkara; Video: YouTube/Australian Open TV, ESPN

DISKUSIA