DAC nezvládol semifinále Tipsport Cupu: Od českého súpera schytal debakel!

Trénerský tím DAC Dunajská StredaTrénerský tím DAC Dunajská Streda Zdroj: TASR/Martin Baumann

TA QALI - Futbalisti DAC Dunajská Streda si zahrajú na zimnom turnaji Tipsport Cup na Malte o tretie miesto. V sobotňajšom súboji na národnom štadióne Ta' Qali prehrali s FK Mladá Boleslav 0:5. Do finále postúpila okrem Boleslavi Zbrojovka Brno, súperom DAC-u bude Baník Ostrava. Súboj o bronz je na programe v pondelok 27. januára o 11.00 h, finále sa odohrá o dve a pol hodiny neskôr.

Tréner DAC-u Hélder Cristovao sa pred turnajom vyjadril pre klubový web, že chce z Malty odísť s víťaznou trofejou. Jeho zverenci však boli od prvých sekúnd pod miernym tlakom. Potom sa však osmelili a v 7. minúte mal prvú gólovú šancu Kristopher Vida. Brankár Šeda však včas vybehol. Zápas potom ovplyvnilo zranenie tvorcu hry hostí Mareka Matějovského, ktorý zle došliapol a z ihriska putoval rovno do nemocnice. Hra sa potom vyrovnala, ale v 27. minúte hráči českého tímu zakombinovali v šestnástke a Klíma prestrelil Jedličku. DAC sa snažil o vyrovnanie, ale gólovú šancu si vypracovať nedokázal. Naopak, v nadstavenom čase prvého polčasu zvýšil na 2:0 po rohovom kope Pudil.

Po prestávke trvalo hráčom českého tímu len päť minút na to, aby vyhrávali už o tri góly. Odrazenú loptu z pravej strany dokázala obrana DAC-u poslať iba na nohu Klímu a ten ju ihneď poslal do siete. Po tomto góle už hráči Ml. Boleslavi úplne ovládli hru, štvrtým gólom potrestal laxnosť súpera Pech. Na konečných 5:0 napokon uzavrel v 89. minúte zo značky pokutového kopu Wágner.

Helder Cristovao, tréner DAC: "Škoda, že sme na začiatku nepremenili šance. Tie, ktoré mali Vida a Ramirez musíme premieňať. Proti nám hral veľmi zdatný súper, my máme na čom pracovať." Josef Weber, tréner Mladej Boleslavi: "Výsledok ma samozrejme teší. Som veľmi spokojný s prístupom najmä mladých hráčov, ale nebudem ich veľmi chváliť, aby nespyšneli Veľmi ma však mrzí zranenie Matějovského." Martin Bednár, stredopoliar DAC-u: "Dostať v príprave po druhý raz päťku, to nie je nič príjemné. Ale dobre sme začali a mali sme podľa mňa aj viac šancí. Po prvom góle sme sa však položili, potom to z našej strany nemalo s futbalom nič spoločné."