VIDEO Neľútostný Bayern deklasoval Schalke, Mönchengladbach uspel aj bez Bénesa

Ivan Perišič a Thomas Müller oslavujú gól BayernuIvan Perišič a Thomas Müller oslavujú gól Bayernu Zdroj: SITA/AP - Andreas Gora

FRANKFURT - Futbalisti Eintrachtu Frankfurt zvíťazili v sobotnom domácom dueli 19. kola I. bundesligy nad lídrom súťaže Lipskom 2:0. V 48. minúte otvoril skóre strelou spoza šestnástky Almamy Toure a v nadstavenom čase poistil výhru domácich Filip Kostič. Hostia si napriek prehre udržia prvé miesto v ligovej tabuľke.

Na druhú priečku sa dostal Bayern Mníchov, ktorý na vlastnom ihrisku deklasoval Schalke 04 Gelsenkirchen 5:0. Bavori rozhodli už v prvom polčase, keď sa presadili Robert Lewandowski a Thomas Müller. Po zmene strán skóroval bývalý stredopoliar Schalke Leon Goretzka, na neho nadviazali Thiago Alcantara a Serge Gnabry. Bayern zvíťazil piatykrát za sebou.

Thomas Müller a jeho Galéria fotiek (9) Zdroj: SITA/AP - Andreas Gora

Borussia Mönchengladbach doma zdolala Mainz 3:1. Dvoma gólmi sa blysol Alassane Plea a jeden pridal Florian Neuhaus. Za hostí sa presadil jedine Robin Quaison. Slovenský stredopoliar László Bénes strávil celý duel len na lavičke náhradníkov.

Bayern Mníchov - Schalke 04 Gelsenkirchen 5:0 (2:0)
Góly: 6. Lewandowski, 45. Muller, 50. Goretzka, 58. Alcantara, 89. Gnabry

Eintrach Frankfurt - RB Lipsko 2:0 (0:0)
Góly: 48. Toure, 90.+4 Kostič

SC Freiburg - SC Paderborn 07 0:2 (0:1)
Góly: 48. Antwi-Adjei, 84. Sabiri (z 11 m), ČK: 59. Collins (Paderborn)

Borussia Mönchengladbach - 1. FSV Mainz 3:1 (1:1)
Góly: 24. a 76. Plea, 87. Neuhaus - 11. Quaison