Machyniaková si v nešťastnej Pokljuke vypila kalich horkosti až do dna: Bola som zmätená

Slovenská reprezentantka Veronika Machyniaková v cieli súťaze v miešanej štafete štvorícSlovenská reprezentantka Veronika Machyniaková v cieli súťaze v miešanej štafete štvoríc Zdroj: TASR/Michal Svítok

POKLJUKA - Kým po štafetách dvojíc panovala aká-taká spokojnosť, po klasickom mixe už nie. V Östersunde skončilo Slovensko na 13. mieste, no v silnejšej zostave so sestrami Fialkovými, Otčenášom a Hasillom.

Výkon kvarteta Michal Šima, Šimon Bartko, Terézia Poliaková, Veronika Machyniaková stačil až na posledné 21. miesto, za nimi bola už len trojica krajín, ktoré stiahli z trate. "Ležka mi nevyšla, so stojkou som spokojná, tá mi sadla. Povedala som si, že tam musím zastrieľať čisto, aby nás niekde na trati nestiahli. No bežecky sa trápim a už ma to veľmi hnevá," povedala Poliaková.

Terézia Poliaková a Veronika Galéria fotiek (2) Zdroj: TASR - Michal Svítok

Kalich horkosti si vypila do dna Veronika Machyniaková, ktorá takmer zabudla ísť na trestné kolo. "Ležka mi vyšla, no už som dostala informáciu na trati, že sa mám poponáhľať, nech prídem aspoň na druhú položku. Keď som prišla, videla som, že Francúzka už došla do cieľa. Tak som to chcela čím skôr odstrieľať. Jeden terč som tam nechala a nevedela som či mám pokračovať, aby nás nediskvalifikovali. Bola som zmätená, rozbehla som sa, išla som ďalej na trať a už keď som prešla medzičas, tak som zistila, že som neprešla trestné kolo. Rozhodca mi však prišiel povedať, že ešte môžem ísť, tak som sa to snažila nejako dobehnúť do cieľa," dodala.

Viac o téme: Terézia Poliaková Michal Šima Šimon Bartko Veronika Machyniaková
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR/Michal Svítok
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články