VIDEO Srbská lokomotíva plnou parou vpred: Djokovič sa nezapotil, stručný odkaz všetkým súperom!

Novak Djokovič
Novak Djokovič

MELBOURNE - Srbský tenista Novak Djokovič bez ťažkostí postúpil do štvrťfinále štvrťfinalistom dvojhry na grandslamovom turnaji Australian Open v Melbourne. Ako druhý nasadený zdolal v nedeľnom stretnutí osemfinále štrnástku podujatia Diega Schwartzmana z Argentíny 6:3, 6:4, 6:4.

Vo štvrťfinále sa Djokovič stretne s Kanaďanom Milošom Raoničom, ktorý zdolal Chorváta Marina Čiliča 6:4, 6:3, 7:5. Raonič ťažil zo skvelého podania, keď si pripísal 35 es, z toho 21 v prvých dvoch setoch.

"Miloš je jeden z najvyšších a najsilnejších hráčov na okruhu ATP a disponuje mimoriadne kvalitným podaním. Musím byť pripravený na raketové servisy. Dôležité bude, aby som dobre returnoval," uviedol pre akreditované médiá Djokovič, ktorý doposiaľ odohral proti Raoničovi deväť zápasov a vo všetkých slávil úspech.

Pochvala pre bojovného Argentínčana

Nekompromisne hrajúci Srb postúpil už do 46. štvrťfinále grandslamového turnaja v kariére. "Je to štvrtého kolo grandslamu a Diego je hráč vynikajúcej kvality. V prvých troch kolách hral fantastický turnaj. Vedel som, že ak by som mu poskytol čas, od základnej čiary by vedel narobiť škody. Snažil som sa mixovať hru, prinútiť ho ísť viac na sieť pomocou rezaných úderov a taktika fungovala," povedal najlepší športovec srbskej histórie. 

Kanaďan si uvedomuje, že Djokovič bude tvrdý oriešok. "Ak chcem uspieť proti Nolemu, budem musieť nasúkať viac ako 35 es. Máme úplne odlišný štýl hry. V doterajších vzájomných zápasoch slávila úspech jeho taktika, dokázal eliminovať moje podanie. Ja musím byť ten, kto bude diktovať hru," zdôraznil Raonič.

Dvojhra - muži - osemfinále:
Novak Djokovič (2-Srb.) - Diego Schwartzman (14-Arg.) 6:3, 6:4, 6:4

Miloš Raonič (32-Kan.) - Marin Čilič (Chor.) 6:4, 6:3, 7:5

Tennys Sandgren (USA) - Fabio Fognini (12-Tal.) 7:6 (5), 7:5, 6:7 (2), 6:4


Tagy: Novak Djokovič Marin Čilič Fabio Fognini Miloš Raonič Diego Schwartzman Tennys Sandgren Australian Open 2020

Zdroj:
TASR, športky
Foto:
SITA/AP//Lee Jin-man; Video: Twitter/AusOpen

DISKUSIA