VIDEO Gól Ronalda Juventusu v šlágri na Lobotkovcov nestačil, Škriniar musel predčasne striedať

Cristiano RonaldoCristiano Ronaldo Zdroj: SITA/AP - Fabrizio Corradetti

MILÁNO - Futbalisti SSC Neapol zdolali v nedeľnom domácom stretnutí 21. kola najvyššej talianskej súťaže Juventus Turín 2:1. Naplno zabodovali po troch prehrách za sebou a posunuli sa na desiatu priečku tabuľky. Na jej čele zostal Juventus o tri body pred Interom Miláno, obhajca titulu prehral v lige prvýkrát od 7. decembra, keď nestačil na Lazio Rím. Slovenský stredopoliar Stanislav Lobotka nastúpil za Neapol v 69. minúte.

Slovenský futbalový reprezentant Milan Škriniar hral v nedeľňajšom stretnutí 21. kola talianskej Serie A v drese Interu Miláno proti Cagliari iba do 17. min. Dvadsaťštyriročný rodák zo Žiaru nad Hronom na necítil dobre a napokon prenechal miesto na trávniku ostrieľanému uruguajskému spoluhráčovi Diegovi Godínovi.

Ako uviedlo oficiálne twitterové konto "nerazzurri", Škriniarovi pod vplyvom nedávno prekonanej chrípky prišlo nevoľno. Krátko po uplynutí 10. min Škriniar gestami signalizoval trénerovi Milánčanov Antoniovi Contemu, že bude musieť striedať. Kouč okamžite poslal Godína na bleskovú rozcvičku. Web calcio.fanpage.it niekoľko minút po striedaní publikoval fotografiu Škriniara, ako s privretými očami vyčerpaný sedí na lavičke náhradníkov.

Milan Škriniar Galéria fotiek (11) Zdroj: calcio.fanpage.it

Parma v zostave so stredopoliarom Jurajom Kuckom zdolala na vlastnom štadióne Udinese 2:0. Rímske derby medzi AS a Laziom sa skončilo nerozhodne 1:1, obranca Denis Vavro sedel na lavičke náhradníkov Lazia.

Hellas Verona - US Lecce 3:0 (2:0)
Góly: 19. Dawidowicz, 34. Pessina, 87. Pazzini (z 11 m). ČK: 68. Dell'Orco (Lecce) po 2. ŽK

Viac o téme: Cristiano Ronaldo Cagliari Juventus Turín Inter Miláno Milan Škriniar