FOTO Celý športový svet ostal bez slov: Tragická smrť ikony! Odpočívaj v pokoji, Kobe

Kobe Bryant tragicky zahynul
Kobe Bryant tragicky zahynul

LOS ANGELES - Jeden z najlepších basketbalistov histórie Kobe Bryant zahynul v nedeľu po páde helikoptéry vo veku 41 rokov. Informovala o tom agentúra AFP s odvolaním sa na portál tmz.com. Bryantova helikoptéra sa zrútila v blízkosti mesta Calabasas v štáte Kalifornia, asi 65 kilometrov severozápadne od Los Angeles, v nedeľu ráno približne o desiatej hodine miestneho času.

Po páde vypukol požiar, podľa TMZ Sports zahynulo päť ľudí vrátane Bryantovej 13-ročnej dcéry Gianny Marie-Onore. Denník Los Angeles Times uviedol, že helikoptéra havarovala v hmlistom počasí a požiar sťažoval záchranným zložkám dostať sa bližšie k nehode. Príčinu tragédie vyšetrujú. S manželkou Vanessou mal Bryant štyri dcéry, najmladšia sa narodila iba v júni minulého roka. Jeho manželka údajne nebola na palube, ale tragédiu neprežila jeho 13-ročná dcéra, s ktorou cestoval do tenisovej akadémie.

"Pred desiatou hodinou ráno sme dostali telefonát, že sa v oblasti Malibu v blízkosti Calabasasu zrútila helikoptéra," povedal médiám podľa theguardian.com Tony Imbrenda z hasičského zboru v Los Angeles. "Na kopcoch boli horskí cyklisti, ktorí si všimli, že stroj je v núdzi a zišli rýchlo dole na miesto, kde sa zrútil. Išlo o helikoptéru S-76 Sikorsky a, žiaľ, ani jeden z pasažierov nehodu neprežil," dodal Imbrenda.

K nehode prišlo iba niekoľko hodín po tom, ako Bryant na sociálnej sieti Twitter gratuloval LeBronovi Jamesovi. Ten ho ako súčasný hráč Los Angeles Lakers prekonal na palubovke Philadelphie na tretej priečke v historickom poradí strelcov NBA. Práve v drese Lakers odohral Bryant v rokoch 1996 až 2016 celú bohatú kariéru. Stal sa päťnásobným šampiónom NBA (2000-2002, 2009, 2010), dvakrát ho vyhlásili za najužitočnejšieho hráča finálovej série play off (2009, 2010) a v roku 2008 za najužitočnejšieho hráča súťaže. S tímom USA získal dve zlaté olympijské medaily (2008, 2012).

Obrovská tragédia otriasla celým športovým svetom a významné osobnosti zo všetkých najrôznejších odvetví okamžite vzdali hold tragicky zosnulej legende prostredníctvom sociálnych sietí. Aj to svedčí o tom, akou veľkou osobnosťou Kobe bol.  

 

 

 

 

 


Tagy: Kobe Bryant Los Angeles Lakers

Zdroj:
TASR, športky
Foto:
SITA/AP - Matt Slocum; Video: Youtube

DISKUSIA