VIDEO Hlavu musí skloniť aj neporaziteľný Chára: Český útočník strieľa ešte väčšie bomby!

Martin Frk prekonal aj strelu Zdena Cháru
Martin Frk prekonal aj strelu Zdena Cháru

ONTARIO - Že niekto prekoná Zdena Cháru, to znie ako vec na kilometre vzdialená realite. Niekedy sa však v športe stane aj "nemožné". O veľké prekvapenie sa postaral český útočník Martin Frk, ktorý má v rukách ešte väčší dynamit ako legendárny Zdeno Chára.

Pripomeňme si, že Chára počas All Star súťaže o najtvrdšiu strelu vystrelil puk na bránku rýchlosťou 108,8 míľ za hodinu. To bolo ešte v roku 2012 a odvtedy ho nikto neprekonal. Viackrát sa o to snažil jeho najväčší konkurent Shea Weber, ale nikdy mu to nevyšlo. Ani tento rok, kedy mu namerali rýchlosť 106,5 míľ za hodinu. 

Hoci Chárov rekord v NHL zostáva platný, našiel sa hráč, ktorý ho predsa len prekonal. Počas Víkendu hviezd v nižšej AHL sa blysol 26-ročný útočník Ontaria Reigns Martin Frk. České eso vyslalo puk na bránu neuveriteľnou rýchlosťou 109,2 míľ za hodinu. Niet divu, že v tejto sezóne stihol streliť 20 gólov v 33 zápasoch.

Frk si zahral v NHL v drese Caroliny, Detroitu a Los Angeles. Nie je teda vylúčené, že dostane ďalšiu šancu a možno sa ukáže aj na Zápase hviezd. Tam by mohol Chárov rekord reálne zmazať.


Tagy: Zdeno Chára Boston Bruins Martin Frk Ontaro Reign

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
športky
Foto:
Youtube; Video: Youtube

DISKUSIA