VIDEO Kobeho najpamätnejších momentov a výrokov: Bryant patril medzi legendy legiend!

Kobe Bryant po zisku štvrtého titulu v júni 2009
Kobe Bryant po zisku štvrtého titulu v júni 2009

BRATISLAVA - Smrť globálnej basketbalovej ikony a obrovskej športovej legendy Kobeho Bryanta obletela celý svet. Rodák z Philadephie inšpiroval milióny ľudí a detí po celej planéte, aby sa v živote ako takom nikdy nevzdávali. Podľa Kobeho mali všetci vždy veriť vo svoje sny a tvrdo na nich pracovať.

Dôkazom Kobeho obrovskej charizmy a silného osobnostného ducha sú aj nasledované pamätné výroky tejto basketbalovej legendy. V tomto príspevku sme si priblížili niektoré z nich:
 
"Hrdinovia prichádzajú a odchádzajú, ale legendy zostávajú naveky."
 
"Keď už viete, čo chcete v živote robiť, svet sa pre vás stane v podstate jednou veľkou knižnicou. Všetko, čo vidíte a môžete pozerať z tejto perspektívy je pre vás prínosom."
 
"Nemôžem sa baviť s lenivými ľudmi, ktorí obviňujú iných za ich neúspech. Nehovoríme rovnakým jazykom, nerozumiem im a nechcem im rozumieť, pretože všetko je o odhodlaní a tvrdej práci. Žiadne výhovorky!"
 
"Keď sa bojíte zlyhania, tak potom pravdepodobne aj zlyháte."
 
"Nikdy som sa nepokúšal dokazovať niečo niekomu inému, vždy som chcel niečo dokázať hlavne sám sebe."
 
 
,,V každom okamihu môjho života som sníval o tom, aký veľký by som mohol byť, a pokračoval som v tvrdej práci. Zakaždým, keď som zavrel oči, videl som seba, ako svietim jasne ako slnko."
 
,,Vždy musíte do toho dať všetko, byť na okraji svojich síl. A to v každom tréningu, v každom zápase, ako by to bolo poslednýkrát."
 
"Najdôležitejšia vec, ktorá nás všetkých spája je tá, že sa môžeme vzájomne inšpirovať a zlepšovať, aby sme sa všetci mohli mať lepšie."
 
,,Nejde o počet hodín, ktoré trénujete, ale o počet hodín, počas ktorých je vaša myseľ behom tréningu prítomná."
 
 
,,Ak máte empatiu voči svojim súperom, pomôže vám to rýchlejšie ich poraziť. Podľa toho chápete, kto sú. Rozumiete, aké tlačidlá tlačiť. Chápete, či sú neistí, alebo sa boja strachu. Podľa toho môžete zasiahnuť tieto gombíky, zasiahnuť ich nervy, aby ste ich nakoniec zničili."
 
"Každý negatívny tlak, výzva je pre mňa možnosťou povstať."
 
"Môj mozog nedokáže spracovať zlyhanie. Nespracuje ho, pretože ak sedím, čelím sám sebe a hovorím si "Som sklamanie", tak to je takmer horšie ako smrť."
 
"Pre víťazstvo urobím čokoľvek. Či je to sedenie na lavičke a točenie uterákom, podávanie pohára vody spoluhráčovi alebo trafenie víťaznej strely."
 
"Život je príliš krátky na to, aby sme sedeli a živili v sebe zášť. To nedáva žiadny zmysel."
 
Bryant, ktorý priviedol Los Angeles ku piatim titulom obetoval celú 20-ročnú kariéru jednému klubu. Koby patril medzi najväčších a najrešpektovanejších lídrov v hre, čo dokázal aj v národnom tíme USA, kde dokázal presvedčiť ostatné hviezdy NBA, aby sa obetovali pre úspech reprezentácie. Spojen Štáty Americké získali zlaté medaile v Pekingu (2008) a Londýne (2012), čím sa Koby so svojimi spoluhrámi naveky zapísali do olympijskej histórie.

Tagy: Kobe Bryant USA Los Angeles Lakers

Zdroj:
športky
Autor:
© Zoznam/mc
Foto:
SITA/AP/David J. Phillip; Video: YouTube/m2e1iriko

DISKUSIA