VIDEO Po Šporarovi ďalší veľký prestup: Reprezentačný kanonier sa upísal Feyenoordu Rotterdam!

Róbert Boženík sa stal hráčom Feyenoordu Rotterdam
Róbert Boženík sa stal hráčom Feyenoordu Rotterdam

BRATISLAVA - Útočník slovenskej futbalovej reprezentácie Róbert Boženík spečatil prestup z MŠK Žilina do holandského klubu Feyenoord Rotterdam. Dvadsaťročný rodák z Terchovej v pondelok podpísal s 15-násobným šampiónom Eredivisie kontrakt do 30. júna 2024, pričom prestupová suma sa vyšplhala na päť miliónov eur.

Rokovania medzi organizáciou zo štadióna De Kuip a Boženíkom uzavreli v priebehu piatka, hráč následne absolvoval nevyhnutnú lekársku prehliadku. Vzápätí narýchlo odcestoval na Slovensko, aby si vyzdvihol potrebné osobné veci a v pondelok ráno sa už opäť hlásil v Rotterdame.

Technický riaditeľ klubu Frank Arnesen netajil spokojnosť s dokončeným transferom. "Róbertov príchod nám v ofenzíve dáva viac príležitostí. Je mladý, ale veľký talent, ktorý u nás dostane ďalší čas a priestor, aby sa mohol rozvíjať," povedal 63-ročný niekdajší dánsky reprezentant, ktorý v minulosti funkcionárčil aj v FC Chelsea, Tottenhame Hotspur či PSV Eindhoven.

Boženík bude v Rotterdame hrávať s číslom 19. Do utorňajšieho zápasu Holandského pohára proti Fortune Sittard však ešte nezasiahne, keďže zápas bol 21. januára prerušený v 64. min pre hustú hmlu a v takto rozohratých dueloch podľa pravidiel nesmú nastúpiť čerstvo podpísaní hráči.

V nedávnych týždňoch sa v súvislosti s Boženíkom špekulovalo o angažmánoch v ruskom CSKA Moskva, talianskom FC Janov či nemeckom druholigovom klube Hamburger SV, na "legionárske chodníčky" sa však napokon vydal smerom do Holandska. "Teší nás, že Róbert uprednostnil Feyenoord. Verím, že budeme dobre spolupracovať," dodal Arnesen.

"Na jednej strane som rád, že sa môžem v kariére posunúť ďalej. Na tej druhej som smutný, pretože opúšťam klub, ktorý ma vychoval, ktorý mi dal šancu hrať veľký futbal a som nesmierne šťastný, že som mohol byť súčasťou tradičného klubu, ako je MŠK. Ďakujem hlavne pánovi majiteľovi Antošíkovi za všetko, čo som mohol v MŠK zažiť a čo pre mňa za tie roky spravil. Feyenoord patrí medzi najväčšie kluby v Holandsku, hrá ofenzívny futbal, čo by mi mohlo sedieť. Keď som sa dozvedel o ich záujme, tak som to mal v sebe a bol som tomu naklonený. Som rád, že sa to dotiahlo," povedal Boženík podľa webu MŠK Žilina.

Pre Boženíka bol Feyenoord prvou voľbou. "V kontakte s Holanďanmi sme boli už dlhší čas. Ponúk som mal viac, ale vnútorne som cítil, že najlepšie, čo môžem urobiť, je ísť práve do Feyenoordu. Musím sa čo najrýchlejšie zžiť s mužstvom, aby som čo najskôr zapadol do tímu. Verím, že ma chlapci príjmu medzi seba. Chcel by som sa čo najskôr naplno pripojiť k mužstvu. Dúfam, že už v sobotnom zápase proti FC Emmen im pomôžem k víťazstvu," uviedol Boženík v rozhovore pre portál Slovenského futbalového zväzu.

V nedávnych týždňoch sa v súvislosti s Boženíkom špekulovalo o angažmánoch v ruskom CSKA Moskva, talianskom FC Janov či nemeckom druholigovom klube Hamburger SV, na "legionárske chodníčky" sa však napokon vydal smerom do Holandska. "Teší nás, že Róbert uprednostnil Feyenoord. Verím, že budeme dobre spolupracovať," dodal Arnesen.

Boženík má za sebou už aj prvú tlačovú konferenciu ako hráč Feyenoordu Rotterdam. "Je to skvelé, že som dnes podpísal kontrakt a budem môcť hrať za tento tím. Keď som povedal mojej rodine, kam prestupujem, všetci od radosti plakali. Eredivisie je kvalitná súťaž a myslím si, že Feyenoord má jedných z najlepších fanúšikov na svete. Keď som prvýkrát prišiel na štadión, nemal som slov. Takisto sú tu výborní útočníci ako napríklad Nicolai Jörgensen. Som mladý hráč, budem tvrdo pracovať, čakať na svoju šancu a urobím všetko preto, aby som ju využil a bol úspešný," povedal 20-ročný útočník.

Boženík rozbehol profesionálnu kariéru priam raketovou rýchlosťou. Do žilinského A-mužstva prenikol na začiatku uplynulej sezóny. Dosiaľ v najvyššej slovenskej súťaži odohral 48 zápasov, strelil v nich 16 gólov. V júnovom medzištátnom prípravnom stretnutí proti Jordánsku debutoval v "najcennejšom drese". Za Slovensko doteraz nastúpil osemkrát a zaznamenal štyri presné zásahy, z toho tri v kvalifikácii ME 2020.


Tagy: MŠK Žilina Feyenoord Rotterdam Róbert Boženík

Zdroj:
SITA, TASR
Foto:
Twitter - Feyenoord Rotterdam; Video: Feyenoord Rotterdam

DISKUSIA