Prekoná český reprezentant prestupový rekord Rosického? Tím Premier League navýšil svoju ponuku!

Tomáš Souček sa teší po strelenom góle do siete Dortmundu
Tomáš Souček sa teší po strelenom góle do siete Dortmundu

PRAHA - Anglický West Ham podľa médií zvýšil ponuku na slávistického futbalistu Tomáša Součka.

Sedemnásty tím Premier League je údajne Pražanom ochotný za dvadsaťštyriročného reprezentačného stredopoliara zaplatiť rovno 17 miliónov eur, prípadne až okolo 20 miliónov eur v prípade, že by v klube najprv hosťoval.

Podľa britského denníka The Guardian sa West Ham chystá zvýšiť svoju počiatočnú ponuku 15 miliónov eur. Práve v tejto výške mal Souček výstupnú klauzulu v zmluve, ktorá však vypršala v polovici januára. Slavia teraz bude podľa médií za najlepšieho hráča minulej sezóny českej ligy požadovať viac.

Server iDNES.cz uviedol, že West Ham ponúkol Slavii pol miliardy českých korún. Pražania by ale celú sumu nedostali hneď. Cez 100 miliónov českých korún by inkasovali za jarné hosťovanie, a ak by sa klub v Premier League zachránil, Souček by podľa opcie prestúpil a vyniesol Slavii ďalších viac ako 400 miliónov českých korún.

O Součkovom prestupe sa špekuluje už dlhšiu dobu. V tomto prestupovom období sa o neho zaujímal aj iný anglický klub Brighton či AS Monaco.

Podľa médií záleží teraz na Součkovi. Tréner Jindřich Trpišovský cez víkend vyhlásil, že Slavia hráčovi v prestupe brániť nebude. Jasno musí byť do piatku, kedy končí prestupový termín.

Ak by sa transfer uskutočnil, mohol by sa Souček stať najdrahším českým futbalistom, ktorý prestúpil do zahraničia. Rekord drží Tomáš Rosický, ktorý v januári 2001 zamieril zo Sparty do Dortmundu za 504 miliónov českých korún.


Tagy: SK Slavia Praha West Ham United Tomáš Souček

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Gambrinus ligy
Zdroj:
ČTK
Foto:
SITA/AP Photo/Martin Meissner; Video: Youtube

DISKUSIA