VIDEO Český bombardér prekonaním Cháru šokoval aj seba: Slovenskému rekordérovi poslal pekný odkaz

Martin Frk prekonal rekordnú bombu Zdena Cháru
Martin Frk prekonal rekordnú bombu Zdena Cháru

NEW YORK - Český hokejový útočník Martin Frk v nedeľu dokázal niečo, o čo sa viac než osem rokov márne snažili hviezdy kanadsko-americkej NHL. V rámci All Star víkendu zámorskej AHL vyhral súťaž o najtvrdšiu strelu, pričom puk poslal do bránky rýchlosťou 175,7 km/h.

Prekonal tým aj donedávna rekordnú delovku trenčianskeho rodáka Zdena Cháru. Kapitán Bostonu Bruins v roku 2012 predviedol strelu, ktorej namerali rýchlosť o 0,6 km/h nižšiu než v prípade českého hokejistu.

Kmeňový hráč Los Angeles Kings v aktuálnom ročníku pôsobí najmä v tíme Ontario Reign, kde v 33 zápasoch nastrieľal 20 gólov a pridal aj desať asistencii. Frk je povestný prudkou strelou a z prekonania Zdena Cháru mal veľkú radosť. "Nemôžem uveriť tomu, že som ho zdolal. Je to skvelý hráč. Možno budem mať možnosť sa s ním o tom porozprávať," uviedol 26-ročný Frk vo videu uverejnenom na twitterovom účte Ontaria Reign.

Frka tešilo aj to, že spomenutý rekord pokoril v domácom prostredí Toyota Areny. O tvrdosti strely odchovanca Karlových Varov sa v tejto sezóne nechtiac presvedčil aj jeho spoluhráč Brett Sutter. Ten pohotovo reagoval na Frkov výkon a na twitteri napísal: "Raz ma trafil presne medzi bradavky. Myslel som si, že mám srdcový infarkt. Nie je prekvapením, že vyhral. 'Marty' má kanón."


Tagy: Zdeno Chára Ontario Reign All Star Martin Frk

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
SITA
Foto:
Twitter - Ontario Reign; Video: Twitter - Ontario Reign

DISKUSIA