VIDEO Nabudený Djokovič sa nemaznal: Obývačka Srba odolala, rozhovor po zápase so slzami v očiach

Novak Djokovič rozdáva lásku po víťaznom zápase
Novak Djokovič rozdáva lásku po víťaznom zápase

MELBOURNE - Fanúšikovia na Australian Open v Melbourne sa napokon dočkali semifinálového súboja velikánov Roger Federer verzus Novak Djokovič. Celkovo pôjde o 50. bitku dvoch gigantov.

V druhom utorkovom štvrťfinále Djokovič nepovolil Raonicovi ani set a uchoval si šancu na zisk rekordného ôsmeho titulu z Australian Open. Zverenec Mariána Vajdu a Gorana Ivaniševiča zároveň potvrdil, že to vie na jedného z najlepšie podávajúcich hráčov na okruhu, vyhral nad Raonicom aj po desiaty raz z rovnakého počtu vzájomných zápasov. Srbskú legendu nerozrušili ani šošovky, s ktorými nastúpil do zápasu. 

Práve podanie však 29-ročného rodáka z čiernohorskej Podgorice tentoraz nedržalo ako zvyčajne, v prvých dvoch setoch síce zahral 10 es, ale dvakrát prišiel o svoje podanie a to stačilo skúsenému 32-ročnému Srbovi na pohodlné vedenie 2:0 na sety. V treťom sete sa Raonic viac chytil na servise a aj v medzihre získaval viac "fiftínov", ale nezvládol koncovku.

Djokovič si na pozápasový rozhovor s Johnom McEnroeom obliekol mikinu s iniciálkami KB a číslami 8 a 24. Vzdal tým hold svojmu zosnulému priateľovi Kobemu Bryantovi, ktorý v nedeľu tragicky zahynul pri páde vrtuľníka: "Ani neviem, čo povedať. Všetkých nás to zasiahlo. Bol jeden z najlepších športovcov všetkých čias, inšpiroval ma a mal som to šťastie, že som sa s ním poznal desať rokov. Vždy, keď som to potreboval, poradil mi. Bol môj mentor a priateľ," povedal so slzami v očiach sedemnásobný šampión v Melbourne.

Djokovič odohrá v semifinále 50. zápas s Federerom. "Samozrejme, cítim voči nemu obrovský rešpekt, patrí k najlepším hráčom v histórii a k mojim najväčším rivalom. Zápasy proti nemu či Rafovi Nadalovi zo mňa spravili toho, kým som," povedal Djokovič.

Za stavu 5:5 pustil súpera k štyrom brejkbalom, ale tieto hrozby ešte so šťastím odvrátil. Napokon sa hral tajbrejk, v ktorom dominoval presnejší a mentálne odolnejší Djokovič. Utvoril si náskok 3:0 a po ďalšom minibrejku 6:1. To už bolo na Raonica priveľa. Djokovič využil hneď prvý z piatich mečbalov, súper mu pomohol úderom do siete.

Dvojhra mužov - štvrťfinále:

Novak Djokovič (Srb.-2) - Milos Raonic (Kan.-32) 6:4, 6:3, 7:6 (1)


Tagy: Novak Djokovič Miloš Raonič Australian Open 2020

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP/Andy Brownbill; Video: YouTube/Australian Open TV

DISKUSIA