VIDEO Pred boxerským megasúbojom šľahajú plamene: Štipľavý útok Wildera na Furyho!

Tlačová konferencia Fury - Wilder
Tlačová konferencia Fury - Wilder

LOS ANGELES - Tyson Fury a Deontay Wilder sa pred svojím druhým zápasom stretli na tlačovej konferencii, na ktorej si nič nedarovali. Ich prvý zápas v roku 2018 sa skončil remízou a ten nasledujúci sa bude konať už 22. februára. Ani jeden z nich nechce tento zápas nechať v rukách rozhodcov. Fury sľubuje Wilderovi knokaut, ale držiteľ opasku WBC sa jeho úderom vysmieva.

Oproti prvému zápasu túži Fury po zmene stratégie. Fanúšikom sľúbil knokaut do druhého kola. "Za tým si určite stojím. V prvom zápase som sa snažil vyhrať vďaka boxerským schopnostiam, ale to nevyšlo. Nevyhral som a remízu beriem ako prehru," povedal Fury na tlačovej konferencii v Los Angeles. 

Ale Wilder sa rozhodne necíti byť jeho údermi ohrozený. "Nemyslím si, že má silu, aby ma knokautoval. V minulom zápase som jeho údery ani necítil. Stále si myslím, že namiesto pästí má vankúše. To nevadí, nemôže mať všetko. On je technický a ja mám tvrdé údery," odpovedal moderátorke držiteľ opasku organizácie WBC na konto svojho protivníka. 

Nekompromisné konkauty sú nesporným znakom neporazeného šampióna Wildera. Štyridsaťjeden zápasov rozhodol Wilder už pred limitom. Je považovaný sa najväčšieho pästiara celej histórie boxu. Na druhú stranu jeho ničivej sily, Wilder býva často kritizovaný za nedostatok techniky. 

Povestnou pravačkou uzemnil Wilder Furyho aj v prvom zápase. Ten sa však nevzdal, dokázal sa postaviť a zápas doboxoval. Wilder a Fury sa stretli 1. decembra 2018. Po dvanástich kolách mnohí videli ako víťaza britského boxera, no zrazenie Furyho k zemi v 12. kole prispelo k nerozhodnému výsledku. 

V nadchádzujúcej odvete sa ukáže, kto z nich je lepšie pripravený a kto z nich sa bude usilovať o zápas s držiteľom opaskov WBA, IBF, WBO a IBO Anthonym Joushom. 


Tagy: Tyson Fury Deontay Wilder

Zdroj:
športky
Foto:
Profimedia; Video: YouTube/BT Sport

DISKUSIA