Moška favorizuje Poláška s Dodigom aj v semifinále: Má šancu byť svetovou jednotkou!

Generálny sekretár Slovenského tenisového zväzu Igor Moška
Generálny sekretár Slovenského tenisového zväzu Igor Moška

BRATISLAVA - Spolupráca Filipa Poláška s Ivanom Dodigom je v ostatných mesiacoch synonymom úspechu. Slovensko-chorvátska tenisová dvojica v priebehu necelých siedmich mesiacov postúpila do semifinále Wimbledonu, vyhrala turnaj kategórie ATP Masters 1000, postúpila na Turnaj majstrov a v úvode novej sezóny si zabezpečila aj postup do semifinále Australian Open. Generálneho sekretára Slovenského tenisového zväzu (STZ) tešia výborné výkony tohto deblového páru, no zároveň ho neprekvapujú.

"Je to úžasný úspech pre Filipa a tiež pre celý slovenský tenis. Už na konci roka hrali veľmi dobre, v NTC mali spoločnú prípravu a musím povedať, že do tréningov išli s plným nasadením. Vedel som, že sú v dobrej forme. Fantastický zápas odohrali najmä v osemfinále proti bratom Bryanovcom. Predsa len, zdolať takého legendy, ktoré majú stále veľkú výkonnosť, bola pre nich obrovská vzpruha," povedal Moška v rozhovore.

V súboji o postup do finále čaká štvrtý nasadený pár "pavúka" austrálska dvojica Max Purcell a Luke Saville. Moška favorizuje účastníkov minuloročného Turnaja majstrov. "Verím, že v Melbourne ešte nepovedali posledné slovo. Budem im držať palce, aby ich úspešná séria pokračovala. Myslím si, že Filip Polášek s Ivanom Dodigom majú veľmi dobré šance na to, aby postúpili do svojho prvého grandslamového finále," uviedol Moška.

V súvislosti s 34-ročným Poláškom sa už pred sezónou hovorilo o tom, že by mohol atakovať prvú priečku deblového rebríčka ATP. Jeho šance postupom medzi elitné kvarteto AO ešte viac stúpli. "Filip môže ísť veľmi vysoko, pretože väčšinu svojich bodov obhajuje až v druhej polovici sezóny. Preto má veľkú šancu na to, aby sa stal aj svetovou jednotkou. Nechcem to zakríknuť, ale pokiaľ bude pokračovať v takýchto výkonoch, napríklad počas jarných turnajov kategórie ATP Masters 1000 alebo na grandslame v Paríži, tak môže atakovať najvyššiu priečku. Bol by to sen," zaželal si Moška.

Z Filipa Poláška sa postupom času stáva aj jeden z lídrov daviscupového tímu. Slovensko začiatkom marca čaká súboj o postup na záverečný turnaj DC proti Česku. Moška pripúšťa, že práve rodák zo Zvolena by mohol byť rozdielovým hráčom: "Štvorhra je v tímovej súťaži veľmi dôležitá a my v súčasnosti máme svetového hráča. Bude určite veľkou posilou pre tím. Česi po odchode Berdycha a Štěpánka prechádzajú generačnou výmenou, takže to bude veľmi vyrovnané derby a práve štvorhra môže celý zápas rozhodnúť."


Tagy: Filip Polášek Igor Moška Ivan Dodig Australian Open 2020

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR/TASR – Jaroslav Novák

DISKUSIA