VIDEO Noc NHL plná veľkých míľnikov: Rekord Pavla Demitru prekonaný

Víťazné oslavy St. Louis BluesVíťazné oslavy St. Louis Blues Zdroj: nhl.com

NEW YORK - Hokejisti St. Louis Blues zvíťazili v nočnom stretnutí zámorskej NHL na ľade Calgary Flames 5:4 po predĺžení a nájazdoch a ukončili tak trojzápasovú sériu prehier. O víťazstvo obhajcov Stanleyho pohára sa veľkou mierou zaslúžil útočník Blues David Perron, ktorý mal v zápase bilanciu 1+1 a potom rozhodol v nájazdoch.

Proti Flames sa mu darí, v 39 dueloch proti Calgary strelil 17 gólov. "Neviem čím to je. V Kanade sa vždy cítim dobre," povedal pre tsn.ca Perron, ku ktorému sa úspešným nájazdom pridal aj Ryan O'Reilly. Brankára St. Louis Jordana Binningtona neprekonali v nájazdoch Sean Monahan a Matthew Tkachuk, ktorí v riadnom čase skórovali.

Monahan strelil dva góly a ako 18. hráč v klubovej histórii nazbieral 400 bodov. Flames viedli v prvej tretine 2:1, ale v posledných dvoch minútach otváracej časti hostia skóre otočili po góloch Perrona a Jadena Schwartza, ktorý tak oslávil svoj 500. zápas v NHL. Domáci v druhej časti opäť strhli vedenie na svoju stranu, ale do predĺženia poslal duel Zach Sanford.

Otvárací gól strelil Alexander Steen, ktorý tak zaznamenal 494. bod v drese Blues v základnej časti, vďaka čomu prekonal zápis Pavla Demitru a dostal sa na piate miesto v klubovej histórii. Pre zranenie dolnej časti však Steen napokon duel nedohral.

Viac o téme: Pavol Demitra St. Louis Blues Alexander Steen Ryan O'Reilly David Perron Jordan Binnington
  • Zdroj: TASR, športky