Brazílsky majster sveta zavesil kopačky na klinec: Svoju kariéru ukončujem s hrdosťou

LucioLucio Zdroj: TASR/AP/Donato Fasano

SAO PAULO - Brazílčan Lúcio oficiálne potvrdil ukončenie dlhoročnej futbalovej kariéry. Už 41-ročný niekdajší stopér hrával v ostatných dvoch rokoch za mužstvo Brasiliense v rodnom meste Brasilia. Lúcio bol v minulosti lídrom národného tímu "kanárikov", v roku 2002 na MS v Kórejskej republike a Japonsku sa stal svetovým šampiónom.

Kariéru začal v roku 1997 v klube Internacional Porto Alegre, odkiaľ sa v roku 2001 sťahoval do Nemecka. V tamojšej I. bundeslige pôsobil v tímoch Bayer Leverkusen a Bayern Mníchov. Pred začiatkom ročníka 2009/2010 prestúpil do talianskeho Interu Miláno, s ktorým po niekoľkých mesiacoch oslavoval triumf v Lige majstrov, Serie A aj Coppa Italia.

V roku 2012 odišiel do Juventusu, ale bola to napokon iba krátka epizóda a následne sa vrátil do vlasti. Za brazílsku reprezentáciu nastúpil v 105 zápasoch, strelil v nich štyri góly - najdôležitejší bol víťazný zásah vo finále Pohára konfederácií 2009 proti USA (3:2).

"Dnešok je pre mňa výnimočný, končím kariéru profesionálneho futbalistu. Robím tak s veľkou hrdosťou a vďačnosťou voči všetkým, ktorí ma počas tých rokov podporovali," vyhlásil Lúcio pre TV Globo.

Viac o téme: Bayern Mníchov Brazília Inter Miláno Lucio
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR/AP/Donato Fasano
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články