VIDEO Real s hladkým postupom do štvrťfinále: Druholigistovi uštedril štvorgólový debakel

Radosť hráčov Realu MadridRadosť hráčov Realu Madrid Zdroj: Profimedia

MADRID - Futbalisti Realu Madrid postúpili hladko do štvrťfinále španielskeho Kráľovského pohára. V osemfinále vyhrali na ihrisku druholigovej Zaragozy 4:0 a sériu bez prehry vo všetkých súťažiach natiahli na 20 zápasov.

Raphael Varane, Lucas Vazquez, Vinicius Junior a Karim Benzema skórovali za Real, ktorý sa musel zaobísť bez zranených Garetha Balea a Edena Hazarda. Benzema prišiel na ihrisko ako striedajúci hráč v 73. minúte a o šesť minút neskôr spečatil výhru hostí. V bránke stál Alphonse Areola.

Obhajca titulu Valencia potreboval až rozstrel zo značky 11 m na postup cez treťoligový tím Cultural Leonesa, ktorý v predchádzajúcom kole vyradil Atletico Madrid. Po 120 minútach bolo skóre bezgólové a Dani Parejo potom premenil rozhodujúci pokus na 4:2 pre Valenciu.

Ďalej ide aj Villarreal, ktorý v závere rozhodol o triumfe 2:0 na ihrisku druholigového Raya Vallecana. Real Sociedad San Sebastian vyradil Osasunu po výsledku 3:1 a Granada zdolala treťoligový Badajoz na jeho ihrisku 3:2 po predĺžení.

Viac o téme: Real Madrid Valencia CF Real Zaragoza Villareal CF