VIDEO Nečakaný prestup Róberta Maka! Slovenský reprezentant je už v Turecku

Radosť slovenského futbalistu Róberta Maka po víťazstve 2:1
Radosť slovenského futbalistu Róberta Maka po víťazstve 2:1

BRATISLAVA - Krídelník slovenskej futbalovej reprezentácie Róbert Mak mení pôsobisko. Z ruského klubu Zenit Petrohrad prestúpil do tureckého prvoligového klubu Konyaspor. V novom pôsobisku sa dohodol na kontrakte do konca aktuálnej sezóny 2019/2020. "Pre Roba je veľmi dôležité aby pravidelne hral, aby bol pripravený na zápasy slovenskej reprezentácie," povedal hráčov manažér Juraj Vengloš na webe agentúry Central Sport Management.

"Po sústredení Zenitu v Katare som si sadol s trénerom Sergejom Semakom. Povedal mi na rovinu, že v tíme je veľký pretlak cudzincov a na jar by som s najväčšou pravdepodobnosťou hral menej. A ja potrebujem zápasovú prax. Hlavne vzhľadom na marcové barážové zápasy slovenskej reprezentácie. Konyaspor mal o mňa záujem už v lete. Vtedy sa to nezrealizovalo. Záujem tureckého klubu pretrvával, teraz sme sa dohodli na zmluve do leta. Úspešne som absolvoval zdravotnú prehliadku a dnes ma čaká prvý tréning s mojim novým tímom. Premiéru v zeleno-bielom drese by som mohol mať už v sobotu proti Antalyasporu. Verím, že sa nám bude dariť," uviedol 28-ročný Bratislavčan, ktorý bude v Turecku hrávať s číslom 29.

Mak doterajšom priebehu sezóny 2019/2020 patril k menej vyťaženým hráčom Zenitu Petrohrad. V tomto ročníku sa objavil na ihrisku iba v 10 súťažných stretnutiach s bilanciou 2 góly a 3 prihrávky. Spolu absolvoval iba 221 minút, čo predstavuje približne 2,5 futbalového zápasu. Mak mal v Petrohrade kontrakt do konca aktuálnej sezóny. Do Zenitu prestúpil po ME 2016, v sezóne 2017/2018 hosťoval v gréckom tíme PAOK Solún. Konyaspor sa aktuálne nachádza na 14. mieste tureckej Süper Lig, iba dve priečky nad pásmom zostupu.

 


Tagy: Róbert Mak Torku Konyaspor

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR/Martin Baumann; Video: Twitter/Kanal 42

DISKUSIA