S takto nadupaným kádrom je tretie miesto málo: Chabé výsledky podpisovali výpovede

Pražskú Spartu dočasne povedú Petr Ton a Jaroslav Hlinka
Pražskú Spartu dočasne povedú Petr Ton a Jaroslav Hlinka

PRAHA - Tréner Uwe Krupp skončil na striedačke hokejistov Sparty. Tím dočasne prevezmú športový riaditeľ Petr Ton a športový manažér Jaroslav Hlinka. Spoločne s nemeckým koučom bol kvôli zlým výsledkom mužstva odvolaný aj asistent Jaroslav Nedvěd. Nového trénera chce Sparta predstaviť v najbližších dňoch. Podľa webu hokej.cz by mal tím prevziať Miloslav Hořava.

"S blížiacim sa play-off bolo treba urobiť razantné rozhodnutie s ohľadom na klesajúce výkony tímu, ktoré zaostávali za očakávaniami. Káder sme pred sezónou aj počas nej výrazne posilnili. Hoci sme pre zlepšenie situácie urobili maximum a trénerskému tandemu dali stopercentnú dôveru, tím naďalej výsledkovo a predovšetkým herne stagnoval," uviedla generálna manažérka Barbora Snopková Haberová na klubovom webe.

Sparta je aktuálne tretia, z posledných šiestich zápasov ale získala len dva body za výhru v predĺžení nad poslednými Pardubicami. V stredu doma jednoznačne prehrala s vedúcim Libercom 2:6.

Ďalšie stretnutie čaká Spartu v piatok, kedy sa predstaví v Třinci. Proti úradujúcemu majstrovi tím určite povedú Ton a Hlinka. "Našou úlohou je tím najmä prebudiť, povzbudiť a dodať mu pokoj pred ďalšími dôležitými zápasmi v závere základnej časti súťaže. Sme už v úzkom kontakte," povedal Ton.

Päťdesiatštyriročný Krupp prevzal Spartu pred začiatkom minulej sezóny a v prvom roku Sparta pod jeho vedením skončila desiata v základnej časti extraligy. V predkole play-off prehrali s Vítkovicami. Pred začiatkom aktuálneho ročníka ale Sparta, ktorá v lete zmenila majiteľa, výrazne posilňovala a noví hráči prichádzali aj v priebehu sezóny.


Tagy: Uwe Krupp Petr Ton Jaroslav Hlinka

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka českej Tipsport Extraligy
Zdroj:
ČTK, športky
Foto:
HC Sparta Praha

DISKUSIA