Fantastický vstup do kvalifikácie majstrovstiev sveta: Slováci na úvod deklasovali Maďarov!

Na snímke hráči Slovenska Kristián Kozák (vpravo) a Matúš Machara (vľavo) a hráč Maďarska Aron Szelley
Na snímke hráči Slovenska Kristián Kozák (vpravo) a Matúš Machara (vľavo) a hráč Maďarska Aron Szelley

POPRAD - Slovenskí florbaloví reprezentanti vstúpili úspešne do kvalifikácie o postup na tohtoročné majstrovstvá sveta vo fínskych Helsinkách. Na domácej pôde v Poprade zdolali Maďarov 14:3 v rámci štvrtkového duelu D-skupiny. V piatok nastúpia Slováci proti Talianom, v dueli hranom od 19.00 h budú opäť papierovými favoritmi.

Zverenci českého trénera Radomíra Mrázka síce v úvode stretnutia rýchlo prišli o dvojgólový náskok, ale od stavu 2:2 na ihrisku dominovali a postupne zvyšovali vedenie. Na jasnom triumfe mal najväčší podiel Michal Dudovič, ktorý sa zaskvel čistým hetrikom v druhej tretine. Dvakrát skóroval Lukáš Ujhelyi, po jednom zásahu pridali Michal Pažák, Martin Kubovič, Lukáš Řezanina, Šimon Hatala, Marek Bulko, Filip Čonka-Skyba, Ladislav Gál, Martin Grlický a Roland Gašparík.

Kvalifikačný systém sa v porovnaní s predošlým svetovým šampionátom zmenil. V Európe sa odohrajú tri a v Ázii jeden kvalifikačný turnaj. Na každom z nich sa predstaví po osem tímov rozdelených do dvoch skupín. V Poprade sú to skupiny C a D. Postup na MS si pod Tatrami zabezpečia tri mužstvá - víťazi spomenutých skupín a tiež víťaz súboja o tretie miesto, v ktorom sa stretnú druhé najlepšie tímy v skupinách.

Kvalifikácia o postup na MS 2020 - D-skupina - Poprad (SR) - výsledok:
Maďarsko - Slovensko 3:14 (2:5, 1:5, 0:4)
Góly: 8. Rácz, 9. Pfneiszli, 40. Resi - 33., 35. a 38. Dudovič, 4. a 10. Ujhelyi, 3. Pažák, 11. Kubovič, 20. Řezanina, 29. Hatala, 31. Bulko, 47. Čonka-Skyba, 51. Gál, 53. Grlický, 55. Gašparík
Zostava SR: Mazák (Klobučník) - Machara, Kozák, Řezanina, Šefčík, Gašparík, Bulko, Kelemen - Pažák, Grlický, Ujhelyi - Gál, Kubovič, Dudovič - Čonka-Skyba, Hatala, Kvasnica - Virga

Zostávajúci program SR v kvalifikácii o postup na MS 2020:
piatok 31. januára: Taliansko - Slovensko (19.00)
sobota 1. februára: Slovensko - Nórsko (15.00)
nedeľa 2. februára: o umiestnenie


Tagy: Slovensko Maďarsko florbal

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR - Oliver Ondráš

DISKUSIA