Slováci nezvládli kľúčový zápas kvalifikácie: Futsalisti prehrali aj s domácim Chorvátskom

Slovenskí futsalisti
Slovenskí futsalisti

OSIJEK - Slovenskí reprezentanti vo futsale prehrali aj v druhom zápase elitnej III. fázy kvalifikácie o postup na svetový šampionát v Litve. Vo štvrtkovom súboji C-skupiny podľahli domácim Chorvátom tesne 2:3. V hale Gradski Vrt v Osijeku zverenci trénera Mariána Berkyho dvakrát prehrávali o jediný gól, ale zásluhou Martina Zdráhala a neskôr aj Petra Kozára sa im podarilo vyrovnať.

Rozhodujúci moment duelu prišiel 97 sekúnd pred záverečnou sirénou, keď skóroval z pokutového kopu Tihomir Novak. Slovenský tím odohrá posledný zápas na turnaji v piatok od 17.00 h proti Azerbajdžanu.

Žreb III. fázy kvalifikácie rozdelil 16 mužstiev do štyroch štvorčlenných skupín. Z nich si priamo postup vybojujú iba víťazi, tímy z druhých miest odohrajú v apríli 2020 baráž o zostávajúce dve miestenky na svetový šampionát. V termíne 12. septembra - 4. októbra 2020 ho usporiada Litva, ktorá má ako organizátor účasť automatickú.

III. fáza (Elite Round) - C-skupina - Osijek /Chor./ - výsledok:
Chorvátsko - Slovensko 3:2 (1:0)
Góly: 8. Kanjuh, 31. Jelovčič, 39. Novak (z pok. kopu) - 30. Zdráhal, 32. Kozár
Zostava SR: Oberman (Herko, Klema) - Kozár, Kyjovský, Doša, Drahovský (Zdráhal, Rick, Péchy, Ševčík, Hudek, Belaník, Turek)


Tagy: Slovensko Chorvátsko

Zdroj:
SITA
Foto:
futsalslovakia.sk

DISKUSIA