FOTO Dôkaz, že Sagan je najväčším miláčikom: Tourminátor strhol dav stoviek nadšencov!

Peter Sagan sa vydal s piatimi stovkami cyklistických nadšencov trať podujatia Sagan Fondo
Peter Sagan sa vydal s piatimi stovkami cyklistických nadšencov trať podujatia Sagan Fondo

BRATISLAVA - Argentínske preteky Vuelta a San Juan Internacional mali vo štvrtok voľný deň, ale Peter Sagan neoddychoval. Spoločne s piatimi stovkami cyklistických nadšencov sa vydal na trať podujatia Sagan Fondo, ktorému prepožičal svoje meno. Ide o pokračovanie série podujatí pre amatérskych cyklistov, ktorá sa začala odohrávať v máji 2018 v Kalifornii a práve trojnásobný majster sveta je ich tvárou.

Spolu so Saganom sa na pretekoch aktívne zúčastnili aj jeho kolegovia z profipelotónu a účastníci pretekov Vuelta a San Juan Internacional Argentínčan Maximiliano Richeze a Kolumbijčan Fernando Gaviria, členovia tímu UAE Emirates. Cyklisti prechádzali popri vodnej nádrži Punta Negra a sčasti kopírovali trasy nedávnej individuálnej časovky na Vuelte a San Juan Internacional. Súťažilo sa vo dvoch kategóriach 18 - 45 rokov a 46 - 90 rokov. Účastnícky poplatok bol 200 USD pre cudzincov, 100 USD pre Argentínčanov a 50 USD pre obyvateľov San Juanu, výťažok z akcie putoval na charitatívne účely.

"Gracias San Juan! Nie je lepší spôsob, ako stráviť deň odpočinku jazdením so stovkami a stovkami cyklistov z celej Argentíny a Latinskej Ameriky v Sagan Fondo San Juan. Pamätajte, cyklistika je zábava! Nezáleží na tom, ako ste starí alebo mladí, či už jazdíte raz mesačne alebo ste majstrom sveta, ste vždy vítaní!" napísal Peter Sagan na svojej fanúšikovskej stránke.


"Obyvatelia aj návštevníci San Juanu ukázali svoju lásku k cyklistike. Po skončení pretekov sa účastníci mohli odfotiť s Petrom Saganom, na ktorého čaká už v piatok kráľovská etapa na Vuelte s výstupom na Cerro Colorado. Tam sa rozhodne o celkovom víťazovi," napísal portál canal13sanjuan.com. "Preteky mali skvelú organizáciu, bola to oslava cyklistiky," povedal primátor mesta San Juan Emilio Baistrocchi.


Tagy: Peter Sagan

Zdroj:
SITA
Foto:
VeloImages; Video: YouTube/Huarpe TV

DISKUSIA