Barcelona s novým úlovkom: Portugalský talent dal gól aj na Tehelnom poli

Portugalský futbalový útočník Francisco TrincaoPortugalský futbalový útočník Francisco Trincao Zdroj: profimedia.sk

BARCELONA - Portugalský futbalový útočník Francisco Trincao ešte v polovici decembra hral na bratislavskom Tehelnom poli v Európskej lige 2019/2020 za portugalský tím SC Braga a dal aj gól, od júla bude hráčom slávneho španielskeho veľkoklubu FC Barcelona. Katalánci sa s 20-ročným mladíkom dohodli na spolupráci do leta 2025.

Braga za neho dostane odstupné vo výške 31 miliónov eur. V nasledujúcich piatich sezónach bude musieť prípadný záujemca o služby Trincaa siahnuť poriadne do vrecka, keďže výstupná klauzula bude 500 miliónov eur.

Francisco Trincao debutoval vo farbách Bragy v decembri 2018, v 30 dueloch za tento klub strelil tri góly. V roku 2018 bol súčasťou portugalskej "devätnástky" pri zisku zlata na ME tejto vekovej kategórie a na titule sa podieľal piatimi presnými zásahmi. "Ide o talentovaného ľaváka, ktorý je rýchly a dokáže hrať na krídlach aj v útoku," uvádza sa v správe FC Barcelona o dohode.

Trincao bol 12. decembra v základnej zostave Bragy v bratislavskom súboji EL proti Slovanu a hral do 82. minúty, desať minút pred odchodom z hracej plochy vyrovnal na priebežných 2:2 a portugalský klub napokon zvíťazil 4:2 a z prvého miesta tabuľky K-skupiny postúpil do jarného šestnásťfinále.

Viac o téme: FC Barcelona Francisco Trincao