Slováci v kvalifikácii prevalcovali aj Talianov: Od postupu nás delí jediné víťazstvo

Na snímke hráč Slovenska Martin Kubovič (uprostred) sa teší z góluNa snímke hráč Slovenska Martin Kubovič (uprostred) sa teší z gólu Zdroj: TASR - Oliver Ondráš

POPRAD - - Slovenskí reprezentanti vo florbale zvládli aj svoje druhé vystúpenie na domácom turnaji kvalifikácie o postup na tohtoročné majstrovstvá sveta vo fínskych Helsinkách. Po štvrtkovo triumfe nad Maďarmi 14:3 si v piatok v D-skupine poradili aj s výberom Talianska a zdolali ho vysoko 19:1.

V sobotu o 15.00 h nastúpia Slováci proti Nórom a v prípade triumfu si vybojujú postup na svetový šampionát. Ak Slováci prehrajú, šancu na reparát budú mať v nedeľu v súboji o konečné 3. miesto na turnaji proti druhému tímu C-skupiny.

Zverenci českého trénera Radomíra Mrázka mali raketový úvod a v už v prvej minúte viedli 2:0 - už v deviatej sekunde skóroval Martin Kubovič a v 44. sekunde Lukáš Ujhelyi. Náskok Slovákov v prvej tretine narastal a zastavil sa až na jedenástich góloch, pričom hetrik mal v tom čase na svojom konte Michal Dudovič. V ďalšom priebehu sa k nemu v tomto smere pridali aj Ujhelyi a Ladislav Gál. Dudovič si napokon pripísal štyri presné zásahy, po tri presné zásahy zaznamenali Ujhelyi a Gál, raz skórovali ďalší deviati slovenskí florbalisti. Z Talianov zaznamenal čestný úspech v 36. minúte Gian-Luca Amato, ktorý upravoval na 1:13.

Kvalifikačný systém sa v porovnaní s predošlým svetovým šampionátom zmenil. V Európe sa odohrajú tri a v Ázii jeden kvalifikačný turnaj. Na každom z nich sa predstaví po osem tímov rozdelených do dvoch skupín. V Poprade sú to skupiny C a D. Postup na MS si pod Tatrami zabezpečia tri mužstvá - víťazi spomenutých skupín a tiež víťaz súboja o tretie miesto, v ktorom sa stretnú druhé najlepšie tímy v skupinách.

Kvalifikácia o postup na MS 2020 - D-skupina - Poprad (SR) - piatok:

Taliansko - Slovensko 1:19 (0:11, 1:3, 0:5)
Góly: 4., 10., 11. a 42. Dudovič, 1., 14. a 25. Ujhelyi, 20., 53. a 57. Gál, 1. Kubovič, 4. Pažák, 10. Kvasnica, 15. Bulko, 16. Grlický, 29. Řezanina, 37. Gašparík, 47. Čonka-Skyba, 48. Gajdoš - 36. Amato
Zostava SR: Klobučník (Mazák) - Řezanina, Gašparík, Machara, Kozák, Šefčík, Hatala, Bulko, Kelemen, Šefčík - Gál, Kubovič, Dudovič - Pažák, Grlický, Ujhelyi - Kvasnica, Gajdoš, Virga - Čonka-Skyba

Viac o téme: Taliansko Slovensko Florbal