VIDEO Gólová diéta Dúbravku a Dudu, valec The Reds naďeloval, malátni United zase raz sklamali

Antonio Rüdiger a jeho gólová radosť s hráčmi ChelseaAntonio Rüdiger a jeho gólová radosť s hráčmi Chelsea Zdroj: SITA/AP/Leila Coker

LEICESTER - V stretnutí 25. kola najvyššej anglickej futbalovej ligy remizoval Leicester na domácom King Power Stadium s Chelsea 2:2. Tretí Leicester a štvrtú Chelsea tak aj po sobote delí od seba osem bodov.

V Leicesteri padli všetky štyri góly až po prestávke. Skóre otvoril v 46. minúte Rüdiger, ktorý si naskočil na rohový kop Masona Mounta a hlavou poslal loptu do siete. Po ôsmich minútach vyrovnal Harvey Barnes, ktorý dal prvýkrát v kariére gól v troch ligových zápasoch po sebe.

V 64. minúte prekonal brankára Willyho Caballera domáci ľavý bek Ben Chilwell, posledné slovo ale mali "Blues". Zo štandardnej situácie znova zafungovala spolupráca centrujícího Mounta a Rüdigera, ktorý sa druhýkrát v stretnutí presadil hlavou.

Dúbravka s čistým štítom, Liverpool naďalej valcuje

Slovenský brankár Martin Dúbravka si pripísal proti aktívnemu Norwichu, v ktorého drese odohral celé stretnutie stredopoliar Ondrej Duda, čisté konto. Diváci v St. James Parku v sobotu gól nevideli. Líder tabuľky z Liverpoolu zdolal doma Southampton 4:0 a neohrozene kráča za titulom.

Martin Dúbravka Galéria fotiek (20) Zdroj: SITA/AP Photo/Rui Vieira

Liverpool sa proti Southamptonu v prvom polčase nepresadil, po pauze dal ale štyri góly, z toho dva Mohamed Salah. "Reds" vyhrali posledných 20 domácich ligových zápasov a majú na čele súťaže rekordný náskok. Žiadny tím ešte neviedol Premier League o 22 bodov, však Manchester City má nedeľné stretnutie proti Tottenhamu k dobru.

Solskjaerovci podľa starej doškriabanej platne

Nezáživní, malátni, nekreatívni, mdlí. Ktovie, čo všetko ešte. Manchester United ani s novou 60-miliónovou posilou Brunom Fernandesom nedokázal zvíťaziť na domácom ihrisku proti Wolverhamptonu. United predviedli absolútne nezaujímavý výkon bez štipky nápadu a bezgólový rezultát preto nikoho nemohol prekvapiť. V závere mohol preriedené tribúny Old Trafford dostať do víru radosti Diogo Dalot, ale v tutovke nemieril presne.

FC Leicester City – FC Chelsea 2:2 (0:0)
Góly: 54. Barnes, 64. Chilwell – 46. a 71. Rüdiger

AFC Bournemouth – FC Aston Villa 2:1 (2:0)
Góly: 37. Billing, 44. Ake – 70. Samatta, ČK: 51. Lerma (Bournemouth)

FC Crystal Palace – FC Sheffield United 0:1 (0:0)
Gól: 58. Guaita (vl.)

FC Liverpool – FC Southampton 4:0 (0:0)
Góly: 72. a 90. Salah, 47. Oxlade-Chamberlain, 60. Henderson

FC Newcastle United – FC Norwich City 0:0
/Dúbravka celé stretnutie – Duda celé stretnutie/

FC Watford – FC Everton 2:3 (2:2)
Góly: 10. Masina, 42. Pereyra – 45.+1 a 45.+4 Mina, 90. Walcott, ČK: 71. Delph /Everton/

West Ham United FC – FC Brighton & Hove Albion 3:3 (2:0)
Góly: 30. Diop, 45. a 57. Snodgrass – 47. Ogbonna (vl.), 75. Gross, 79. Murray

Manchester United - Wolverhampton Wanderers 0:0

Viac o téme: Manchester United Chelsea Londýn Premier League Wolverhampton Wanderers FC Liverpool Ondrej Duda Martin Dúbravka FC Everton Leicester City FC Southampton AFC Bournemouth FC Crystal Palace FC Newcastle United FC Watford FC West Ham United FC Aston Villa FC Sheffield United FC Brighton & Hove Albion
  • Zdroj: TASR, športky, ČTK