VIDEO Ukrutný hrdlorez Erling Goaaland! Hviezda BVB znova vyčíňala, Bundesliga sa začína báť

Erling Haaland znovu hrdinom Borussie DortmundErling Haaland znovu hrdinom Borussie Dortmund Zdroj: SITA/AP/Martin Meissner

DORTMUND - Nemecká futbalová Bundesliga pokračovala v sobotu zápasmi 20. kola. Gólovo sa opäť presadil nórsky kanonier v drese Borussie Dortmund Erling Haaland, ktorý dvomi gólmi pomohol k výhre Borussie nad Unionom Berlín 4:0.

Skóre zápasu otvoril v 13. minúte tečovanou strelou Jadon Sancho. Devätnásťročný Angličan sa týmto presným zásahom stal prvým futbalistom do 20 rokov, ktorý v Bundeslige strelil 25 gólov. Doterajší rekord s počtom 24 gólov držali Kai Havertz a Horst Köppel z Bayeru Leverkusen.

O päť minút neskôr poslal Haaland loptu do siete z hranice päťky po prudkom centri Juliana Brandta. Skóre zápasu po prestávke zvýšili z pokutového kopu Marco Reus, Axel Witsel a druhým gólom a siedmym v treťom bundesligovom zápase Haaland.

Erling Haaland znovu hrdinom Galéria fotiek (10) Zdroj: SITA/AP/Martin Meissner

Mladý nórsky útočník tak dal za tri zápasy v bundeslige už sedem gólov. Svoj šiesty presný zásah zaznamenal po 77 odohraných minútach, čo je nový rekord nemeckej najvyššej súťaže. Dortmund sa vďaka vysokej výhre posunul na tretie miesto pred Mönchengladbach.

Bavori bez problémov

Obhajca majstrovského titulu Bayern Mníchov zvíťazil v Mainzi, keď už po necelej polhodine hry viedol po presných zásahoch Roberta Lewandovského, Thomasa Müllera a Thiaga Alcantaru 3:0. Domáci síce v závere prvého polčasu znížili na 1:3 zásluhou Jerryho St. Justeho, ale líder tabuľky nedovolil ďalšie zdramatizovanie duelu.

Robert Lewandowski sa raduje Galéria fotiek (10) Zdroj: SITA/AP/Torsten Silz

Augsburg smeroval ku štvrtej porážke v rade po vlastnom góle Tina Jedvaja, v druhom polčase ale zápas otočil. V 67. minúte prestrelil Pavlenka z uhla vďaka teču obranca Florian Niederlechner a o štvrť hodiny neskôr sa presadil sám pred českým reprezentantom Ruben Vargas.

Brémy prehrali šiesty z posledných siedmich ligových zápasov a zostávajú na barážovej 16. pozícii.

V záverečnom zápase sobotňajšieho programu remizovalo RB Lipsko s Borussiou Mönchengladbach 2:2. Hostia, na súpiske ktorých nebol pre problémy so stehenným svalom László Bénes, viedli po prvom polčase už 2:0, keď sa strelecky presadili Alassane Plea a Jonas Hofmann. Po zmene strán znížili domáci vďaka gólu striedajúceho Patrika Schicka a aspoň bod pre Lipsko zachránil minútu pred koncom riadneho hracieho času Christopher Nkunku. Lipsko figuruje na druhom mieste tabuľky s jednobodovou stratou na Bayern (42 b), Mönchengladbach má ešte o dva body menej a je štvrtý.

RB Lipsko - Borussia Mönchengladbach 2:2 (0:2)
Góly: 50. Schick, 89. Nkunku - 24. Plea, 35. Hofmann