VIDEO Emotívny zjazd v legendárnom stredisku: Dressen na najvyššom stupienku, šampión sa lúčil

Thomas Dressen sa stal víťazom zjazdu Svetového pohára v nemeckom Garmisch-Partenkirchene
Thomas Dressen sa stal víťazom zjazdu Svetového pohára v nemeckom Garmisch-Partenkirchene

GARMISCH-PARTENKIRCHEN - Domáci lyžiar Thomas Dressen sa stal víťazom sobotňajšieho zjazdu Svetového pohára v nemeckom Garmisch-Partenkirchene. Dosiahol čas 1:39,31 min a v cieli mal náskok 16 stotín sekundy pred Nórom Aleksandrom Aamodtom Kildem. Tretí skončil s odstupom 17 stotín Francúz Johan Clarey.

Dressen si v tejto sezóne pripísal druhé prvenstvo, predtým uspel aj v novembrovom zjazde v kanadskom Lake Louise. V sezóne vystúpil na pódium štvrtýkrát a celkovo ôsmykrát v kariére. Na zjazdovke Kandahar opanoval najrýchlejšiu disciplínu z domácich lyžiarov naposledy dvojnásobný olympijský víťaz Markus Wasmeier v roku 1992.

"Neskutočné, že už je to tak dlho," povedal Dressen, vďaka ktorému v SP trvá aktuálná séria víťazstiev domácich lyžiarov už štyri preteky. Pred ním vyhrali Matthias Mayer v Kitzbüheli, Beat Feuz vo Wengene a Dominic Paris v Bormiu. "Zdá sa, že nám domácim trate svedčia. Vyhrať doma je vždy krásne," dodal Dressen.

"V cieli som si hneď pomyslel, že to bolo veľmi dobré. Len v jednej pasáži som bol priveľmi široký. Ale nechal som potom lyže brutálne ísť," vyhlásil.

Rozlúčka Petra Filla

V Ga-Pa sa s kariérou rozlúčil taliansky zjazdár Peter Fill. Tridsaťsedemročný dvojnásobný víťaz celkového hodnotenia zjazdu v SP (2016 a 2017) absolvoval poslednú súťažnú jazdu po odjazdení prvej tridsiatky pretekárov a v cieľovom priestore sa dočkal od kolegov sprchy šampanským.

Na čele hodnotenia zjazdu sa udržal Beat Feuz, vedie s náskokom 136 bodov pred Francúzom Dominikom Parisom. Ten však pre zranenie musel predčasne ukončiť sezónu. V celkovom poradí SP patria prvé dve pozície Nórom, keď vedie Henrik Kristoffersen (841) pred Aleksandrom Aamodtom Kildem (780) a Alexisom Pinturaultom z Francúzska (722). Slováci v sobotu neštartovali, Adam Žampa figuruje v celkovej klasifikácii so 4 bodmi na 149. stupienku.

Svetový pohár v zjazdovom lyžovaní - Garmisch-Partenkirchen (Nem.) - sobota:
Muži - zjazd: 1. Thomas Dressen (Nem.) 1:39,31 min, 2. Aleksander Aamodt Kilde (Nór.) +0,16, 3. Johan Clarey (Fr.) +0,17, 4. Vincent Kriechmayr (Rak.) +0,26, 5. Travis Ganong (USA) +0,27, 6. Beat Feuz (Švaj.) +0,35

Hodnotenie zjazdu vo Svetovom pohári (po 7 z 10 pretekov): 1. Beat Feuz (Švaj.) 520 bodov, 2. Dominik Paris (Tal.) 384, 3. Aleksander Aamodt Kilde (Nór.) 307, 4. Thomas Dressen (Nem.) 306, 5. Vincent Kriechmayr (Rak.) 254, 6. Matthias Mayer (Rak.) 300

Celkové poradie vo Svetovom pohári: 1. Henrik Kristoffersen (Nór.) 841 bodov, 2. Aleksander Aamodt Kilde (Nór.) 780, 3. Alexis Pinturault (Fr.) 722, 4. Matthias Mayer (Rak.) 692, 5. Beat Feuz (Švaj.) 617, 6. Vincent Kriechmayr (Rak.) 588, ... 149. Adam Žampa (SR) 4


Tagy: Garmisch-Partenkirchen Peter Fill Max Franz Beat Feuz Thomas Dressen Vincent Kriechmayr

Zdroj:
TASR, SITA, ČTK
Foto:
SITA/AP/Alessandro Trovati; Video: Twitter/FIS Alpine

DISKUSIA