VIDEO Nech žije nová kráľovná... Ohlasy médií na Keninovej triumf: Zrodila sa hviezda!

Sofia Keninová s trofejou pre víťazku Australian Open
Sofia Keninová s trofejou pre víťazku Australian Open

MELBOURNE - Prekvapujúcou víťazkou ženskej dvojhry na Australian Open v Melbourne sa stala Američanka Sofia Keninová, ktorá vo finále zdolala za 123 min Španielku Garbine Muguruzovú 4:6, 6:2, 6:2.

Sobotňajší súboj o singlový titul na úvodnom grandslamovom turnaji roka priniesol pod zatiahnutou strechou Arény Roda Lavera intenzívnu trojsetovú bitku s obratom finálovej debutantky, ktorá premiérovo zdvihla nad hlavu víťaznú trofej nielen v Melbourne Parku, ale aj na úrovni turnajov tzv. veľkej štvorky.

Ohlasy svetových médií na premiérové víťazstvo americkej tenistky Sofie Keninovej na Australian Open:

The Guardian: "Keninová sa po prvom sete vzchopila, otočila zápas s Muguruzovou a vybojovala si prvý grandslamový titul."

BBC: "Keninová naplnila svoj potenciál a vo finále Australian Open zdolala Muguruzovú. Američanka tak získala prvý grandslamový titul."

New York Times: "Keninová zdolala vo finále Australian Open Muguruzovú a stala sa najmladšou víťazkou od Marie Šarapovovej v roku 2008."

CNN: "Zrodila sa nová hviezda. Keninová získala prvý grandslam po víťazstve nad Muguruzovou vo finále Australian Open."

iDnes.cz: "Finálové obsadenie Australian Open bolo prekvapením, víťazka ešte väčším. Keninová zdolala dvojnásobnú grandslamovú víťazku Muguruzovú."

Daily Mail: "Keninová prekvapujúco vyhrala finále Australian Open a získala jackpot v podobe 4,3 milióna austrálskych dolárov."

lequipe.fr: "Keninová otočila finále Australian Open s Muguruzovou a získala prvý grandslamový titul v kariére."

WTA: "Keninová zvrátila prehru v prvom sete a vo finále Australian Open zdolala Muguruzovú. Stala sa po Serene Williamsovej najmladšou Američankou s grandslamovým titulom."


Tagy: Garbine Muguruzová Sofia Keninová Australian Open 2020

Zdroj:
SITA, TASR
Foto:
SITA/AP/Andy Wong; Video: Twitter/AusOpen

DISKUSIA