VIDEO Skvelý Kucka gólom naštartoval Parmu, Špalek sa v Bologni k slovu nedostal

Juraj Kucka a Fabio PisacaneJuraj Kucka a Fabio Pisacane Zdroj: SITA/AP - Alessandro Tocco

BOLOGNA - V sobotňajšom zápase 22. kola najvyššej talianskej futbalovej ligy prehrala Brescia na ihrisku Bologne 1:2. Hosťom sa tak nepodarilo opustiť poslednú priečku tabuľky Serie A. Slovenský stredopoliar Nikolas Špalek (Brescia) do stretnutia nezasiahol.

V súboji tímov s rovnakým počtom bodov a adeptov na pohárovú Európu remizovali hráči šiesteho Cagliari so siedmou Parmou 2:2. Tri minúty pred polčasovou prestávkou našiel center z pravej strany Juraja Kucku, ktorý poslal loptu do siete a vyrovnal na 1:1. Bod pre hostí vybojoval v piatej minúte nadstaveného času dánsky útočník Andreas Cornelius. Oba tímy majú na konte 32 bodov.

FC Bologna 1909 – Brescia Calcio 2:1 (1:1)
Góly: 43. Orsolini, 89. Bani – 36. Torregrossa (11m)

Cagliari Calcio – Parma Calcio 1913 2:2 (1:1)
Góly: 19. Pedro, 54. Simeone – 42. KUCKA, 90.+5 Cornelius