VIDEO Nórsky superzázrak mixom Lewandowského a Aubameyanga: Gólov nastrieľam ešte viac!

Erling Haaland
Erling Haaland

DORTMUND - Dortmundský útočník Erling Haaland po decembrovom prestupe zo Salzburgu strelil v úvodných troch bundesligových zápasoch sedem gólov, naposledy dve do siete futbalistov Unionu Berlín pri výhre 5:0.

Devätnásťročný Nor vyhlásil, že ich bude ešte viac. Podľa srbského obrancu Unionu Nevena Subotiča je Haaland kombináciou Roberta Lewandowského a Pierrea-Emericka Aubameyanga.

"Je to mix tvrdej práce a dobrých spoluhráčov. Moji spoluhráči sú strašne dobrí, čím mi to uľahčujú. V Dortmunde si to užívam, nastrieľam gólov ešte viac. Ani ma nenapadlo, že ich bude toľko," uviedol Haaland, za ktorého Borussia zaplatila 20 miliónov eur.

"Lepší štart si nemožno predstaviť. Jeho prácou je strieľať góly. Vyžaruje to z každého jeho pohybu. Má ešte len 19, s nikým ho neporovnávajú, pretože to nedáva zmysel. Nechajte ho hrať futbal a bude dávať góly," uviedol športový riaditeľ vestfálskeho celku Michael Zorc.

Porovnanie ponúkol niekdajší hráč Borussie a teraz obranca Unionu Subotič. "Pripomína mi Lewandowského. Na gól mu stačí len polovičná šanca, čo dnes dokázal. Dokáže skórovať v ťažkých situáciách. Je to mix Lewandowského a Aubameyanga. To je pre neho obrovský kompliment," povedal tridsaťjedenročný Srb.

V drese BVB sa okrem Haalanda darí rovnako starému Jadonovi Sanchovi. Anglický reprezentant vsietil proti Unionu 25. gól v nemeckej lige, čo doteraz žiadny tínedžer nedokázal. "Naši devätnásťroční hráči sú neuveriteľní. Videl som štatistiky. To, čo sa podarilo Jadonovi, je fantastické. Možno sa to podarí aj Erlingovi," konštatoval Zorc.


Tagy: Borussia Dortmund Jadon Sancho Erling Haaland

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Bundesligy
Zdroj:
ČTK
Foto:
SITA/AP - Martin Meissner; Video: Youtube

DISKUSIA