VIDEO Toto už sa v dnešnej dobe len tak nevidí: Brankári v NHL sa bili hlava-nehlava

Cam Talbot sa pobil Mikeom SmithomCam Talbot sa pobil Mikeom Smithom Zdroj: YouTube/Sportsnet

CALGARY - Diváci v NHL boli svedkami kuriózneho momentu. Český brankár David Rittich bol v zápase s Edmontonom na začiatku druhej tretiny vystriedaný za stavu 1:4, ale do bránky Calgary sa ešte vrátil potom, čo sa jeho náhradník Cam Talbot pobil s Mikeom Smithom.

V čase 39:36 popudilo Talbota, že sa Sam Gagner pokúšal pretlačiť pod jeho chráničmi puk a niekoľkokrát ho za to udrel. Vznikla hromadná mela, Talbot sa ešte pri zadnom mantineli zahnal vyrážačkou po Alexovi Chiassonovi, načo zamieril k stredovému kruhu Smith. Rozzúrený gólman Calgary jeho výzvu prijal a obaja si vymenili pár rán, následne Smith zvalil súpera na ľad.

Zvyšných 24 sekúnd sa dohralo na začiatku tretej tretiny, medzitým rozhodca rozdelili tresty - 26 minút na domácej a 24 na hosťujúcej strane. Pre obidvoch gólmanov zápas skončil, Rittich sa tak vrátil za stavu 3:6 späť do bránky.

Viac o téme: Bitka Mike Smith Cam Talbot
  • Zdroj: ČTK, športky