VIDEO Bayern prvýkrát od septembra na čele, Lipsko zaváhalo pred veľkým bundesligovým šlágrom

Robert Lewandowski sa raduje z góluRobert Lewandowski sa raduje z gólu Zdroj: SITA/AP/Torsten Silz

BERLÍN - Futbalisti Bayernu Mníchov sa prvýkrát od septembra dostali na čelo najvyššej nemeckej súťaže. V sobotnom stretnutí 20. kola zvíťazili na pôde Mainzu 3:1 a o bod predstihli RB Lipsko. Doterajší líder tabuľky remizoval doma s Borussiou Mönchengladbach 2:2, momentálne najväčší ašpiranti na titul si zmerajú sily v budúcotýždňovom šlágri.

Obhajcovia trofeje, ktorí sa pokúšajú o jej rekordný ôsmy zisk v sérii, sa vrátili na prvé miesto premiérovo od 6. kola. "Stále je pred nami dlhá cesta. Sústredíme sa na jednotlivé zápasy, ale, samozrejme, na konci sezóny chceme byť najvyššie," citovala agentúra DPA mníchovského obrancu Davida Alabu.

O šieste víťazstvo Bayernu za sebou sa postarali Robert Lewandowski, ktorý strelil 22. gól v ročníku, Thomas Müller a Thiago Alcantara. Rozhodnuté bolo po necelej polhodine hry. "Teší ma šieste víťazstvo za sebou. Úvodných 30 minút mi tiež urobilo radosť, potom to nebolo ono, opadlo nasadenie z našej strany. Musíme uznať, že zvyšných 60 minút nebolo hodných Bayernu," zhodnotil tréner Hansi Flick.

Lipsko z dvojgólového manka zachraňovalo aspoň remízu na poslednú chvíľu, keď v 89. minúte vyrovnal Christopher Nkunku. Vyhlo sa druhej prehre za sebou po neúspechu na trávniku Eintrachtu Frankfurt (0:2), no prišlo o štvorbodový náskok zo zimnej prestávky. "Nie je príjemné, keď prídete o vedúcu pozíciu po dvoch takýchto dueloch. Musíme sa skonsolidovať a opätovne nájsť správne rozpoloženie. Do Mníchova sa nikdy necestuje ľahko, ale dobre sa pripravíme a pokúsime sa o čo najlepší výsledok," povedal pred budúcotýždňovým vzájomným súbojom kapitán Lipska Marcel Sabitzer.

Bayern a Lipsko však nie sú bez prenasledovateľov. Borussia Dortmund a Mönchengladbach zaostávajú za druhým miestom len o dva body. Dortmund navyše vyhral všetky tri stretnutia v jarnej časti, kanonier Erling Haaland v nich stihol nastrieľať sedem gólov.

Viac o téme: FC Bayern Mníchov RB Lipsko