VIDEO Mourinho? Vždy záruka nekonečnej zábavy: Emócie z 0 na 100 behom pár sekúnd!

José Mourinho
José Mourinho

LONDÝN - Nedeľný šláger anglickej Premier League medzi Tottenhamom a Manchestrom City priniesol so sebou kontroverzné momenty. Hlavný rozhodca Mike Dean celkom nezvládal ukočírovať situáciu, ktorá nastala v závere prvého polčasu. Arbiter nariadil pokutový kop pre Manchester City, ktorý ale Ilkay Gundogan nepremenil.

Hugo Lloris vystihol smer lopty a vyrazil ju vedľa seba. Hneď nato sa po nej načahoval, lenže vtedy robil rovnakú činnosť aj Raheem Sterling, krídelník Citizens. Sterling však cítil, že môže prísť ku kontaktu, tak sa ešte predtým uchýlil k pádu. Dean konzultoval pomocou VAR o ďalšej penalte, ale k radosti domácich fanúšikov ju nenariadil. 

Situácia rozčertila aj manažéra Spurs Josého Mourinha. Po chytenom pokutovom kope sa spokojne a so smiechom usadil na stoličku, keď netušil, aká vzbura nervov nastane o pár sekúnd. Jeho asistent ho totiž upozornil, že Sterlingovi sa už raz pred očami žltilo a za filmovanie mal dostať ďalšiu. Správne.

Sterling si vykoledoval "slniečkový" trest v 12. minúte a za "pád" pri snahe o druhú penaltu mal prísť ďalší. To by znamenalo červenú kartu. Prečo ju potom Sterling nedostal? Hlavný rozhodca Mike Dean teda nezvládol situáciu, pretože ak Sterling spadol ešte pred penaltou, ktorú napokon VAR ani neodobril, potom je jasné, že bývalý hráč Liverpoolu jasne filmoval. 

Tottenham dokonale využil situáciu, v druhom polčase strelil dva góly a aj napriek faktu, že herne nedominoval, si odniesol tri body a zostáva v boji o prvú štvorku. Na Chelsea stráca štyri body. Inkriminovaný moment a Mourinhovu horskú dráhu emócií si môžete pozrieť v priloženom videu. 

 

 


Tagy: José Mourinho Manchester City Tottenham Hotspur

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Priemier League
Zdroj:
športky
Foto:
SITA/AP/Matt Dunham; Video: Twitter/SuperSport

DISKUSIA