Ďalšie cyklistické eso v problémoch: Pri dopingu Armstronga by to nemuselo končiť

Jakob Fuglsang
Jakob Fuglsang

PARÍŽ - Dánskeho cyklistu Jakoba Fuglsanga vyšetruje Nadácia pre cyklistické antidopingové aktivity (CADF) pre údajné blízke napojenie na talianskeho lekára Michelea Ferrariho.

Ferrari zohral úlohu v dopingových škandáloch Američana Lancea Armstronga, na základe čoho dostal doživotný zákaz činnosti. CADF vo svojej "dôvernej" správe zverejnenej dánskym periodikom Politiken naznačuje, že Ferrari aj naďalej tajne spolupracuje so stajňou Astana a niekoľkokrát sa osobne stretol aj s Fuglsangom. Na jednom stretnutí mal byť prítomný aj ďalší jazdec kazašského tímu Alexej Lucenko z Ukrajiny.

Tím Astana v reakcii na správu dôrazne poprel akúkoľvek spoluprácu s podrozrivými lekármi, vrátane Michela Ferrariho. Jazdci majú podľa oficiálneho stanoviska zakázané aj konzultácie s externými lekármi vo veciach, súvisiacich s ich výkonnosťou.

Tridsaťštyriročný Fuglsang je víťazom minuloročných Criterium du Dauphine aj Liege - Bastogne - Liege. Ferrari okrem Armstronga spolupracoval aj s bývalým kazašským cyklistom Alexandrom Vinokurovom, ktorý dostal v roku 2007 za zneužívanie krvného dopingu dvojročný dištanc. Vinokurov v súčasnosti pôsobí ako športový riaditeľ Astany. Informovala agentúra AFP.


Tagy: Michele Ferrari Jakob Fuglsang CADF

Zdroj:
TASR
Foto:
TASR/AP

DISKUSIA