Ani náš tenis nakoniec neodišiel s prázdnymi rukami: Slovensko má víťazku Australian Open

Daniela Hantuchová
Daniela Hantuchová

MELBOURNE - V zozname víťazov na Australian Open 2020 v Melbourne figuruje aj slovenské meno, aj keď nie v oficiálnej súťaži. Daniela Hantuchová a Martina Navrátilová po roku oprášili úspešnú spoluprácu a stali sa víťazkami štvorhry ženských legiend.

Hantuchová a Navrátilová si v špeciálnych zápasoch hraných na dva sety do štyroch gemov postupne poradili s austrálsko-americkým párom Nicole Bradtkeová, Mary-Joe Fernandezová 4:1, 4:2, s chorvátsko-austrálskym duom Iva Majoliová, Rennae Stubbsová 4:1, 4:1 a napokon s austrálsko-ruskou dvojicou Jelena Dokičová, Dinara Safinová 4:2, 4:2.

"Hovoríme spolu vzácne po česky a slovensky na dvorci aj mimo neho. Akurát v televízii musíme po anglicky a neutrálne. Ohlasy na Danieline komentátorské začiatky sú pozitívne, ale ja som ju ešte nepočula, lebo komentujem v tom istom čase v inej televízii," vravela Navrátilová ešte pred rokom v rozhovore pre denník Šport.

Šesťdesiattriročná Navrátilová a 36-ročná Hantuchová boli okrem skvelých singlistiek počas kariéry aj vyhľadávané deblistky. Česko-americká legenda Navrátilová bola výrazne úspešnejšia. Výnimočná tenistka bola v minulosti 332 týždňov na čele svetového rebríčka vo dvojhre a ďalších 237 vo štvorhre. Vo štvorhre získala až 31 grandslamových titulov, kým Hantuchová má zasa kompletný "grandslam" v miešanej štvorhre. Obe po kariére spolupracujú s americkými televíziami ako tenisové analytičky.


Tagy: Daniela Hantuchová Martina Navrátilová Australian Open 2020

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR/AP/Kathy Willens

DISKUSIA