Pochybnosti okolo známej cyklistickej hviezdy: Nemám žiadny dôvod niečo vyvracať!

Jakob FuglsangJakob Fuglsang Zdroj: Tim de Waele/TDWSport.com

PARÍŽ - Dánsky cyklista Jakob Fuglsang dôrazne odmietol, že by mal spolupracovať s talianskym lekárom Michelom Ferrarim. Tridsaťštyriročného jazdca Astany podľa periodika Politiken vyšetruje Nadácia pre cyklistické antidopingové aktivity (CADF) pre údajné blízke napojenie na doktora, ktorý zohral úlohu v dopingových škandáloch Američana Lancea Armstronga.

"Popieram, že som sa stretol s doktorom Ferrarim. Môžem potvrdiť, že ma nevyšetrujú žiadne kompetentné antidopingové orgány. Nemám žiadny dôvod niečo vyvracať. Som extrémne znepokojený, že sa také správy objavujú v médiách," napísal Fuglsang na Instagrame.

CADF vo svojej "dôvernej" správe zverejnenej dánskym periodikom Politiken naznačuje, že Ferrari tajne spolupracuje so stajňou Astana a niekoľkokrát sa osobne stretol aj s Fuglsangom. Na jednom stretnutí mal byť prítomný aj ďalší jazdec kazašského tímu Alexej Lucenko z Ukrajiny. Ten na sociálnej takisto poprel spoluprácu s lekárom.

Tím Astana už v pondelok dôrazne poprel akúkoľvek spoluprácu s podozrivými lekármi, vrátane Ferrariho. Jazdci majú podľa oficiálneho stanoviska zakázané aj konzultácie s externými lekármi vo veciach súvisiacich s ich výkonnosťou.

Fuglsang je víťazom minuloročných Criterium du Dauphine aj Liege - Bastogne - Liege. Ferrari okrem Armstronga spolupracoval aj s bývalým kazašským cyklistom Alexandrom Vinokurovom, ktorý dostal v roku 2007 dvojročný dištanc za krvný doping. Vinokurov v súčasnosti pôsobí ako športový riaditeľ Astany.

Viac o téme: Michele Ferrari Jakob Fuglsang
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: Tim de Waele/TDWSport.com
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články