NHL zrejme príde o veľké meno: Biznis je biznis a toľké milióny nemôžu zostať nevyužité

Dustin Byfuglien
Dustin Byfuglien

BRATISLAVA - Spolupráca medzi kanadským klubom zámorskej hokejovej NHL Winnipeg Jets a americkým obrancom Dustinom Byfuglienom sa chýli ku koncu. Skúsený 34-ročný bek od začiatku aktuálnej sezóny chýba v kádri Winnipegu pre zdravotné problémy a podľa informácií televízie Sportsnet obe strany pracujú na predčasnom rozviazaní kontraktu.

Podľa zámorských zdrojov je pravdepodobné, že Jets čoskoro zaradia Byfugliena na waiver listinu za účelom ukončenia spolupráce. Rodák z Minneapolisu by sa vďaka tomu stal ihneď neobmedzeným voľným hráčom a klubu by sa uvoľnilo pod platovým stropom 7,6 milióna amerických dolárov.

Byfuglien v októbri podstúpil operáciu problematického členka a jeho budúcnosť na profesionálnych klziskách je otvorená. Produktívny zadák, ktorý v minulosti získal Stanleyho pohár s Chicagom Blackhawks, pravdepodobne už v aktuálnej sezóne nezasiahne do hry a pokračovanie kariéry bude zvažovať v lete. Ak by chcel zasiahnuť ešte do tohtoročného play-off, potrebuje podpísať zmluvu do 24. februára.


Tagy: Winnipeg Jets Dustin Byfuglien

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP/Jim Mone

DISKUSIA