Zbaľ si veci, čaká ťa veľká šanca: Fehérváry opäť súčasťou smotánky NHL

Martin Fehérváry
Martin Fehérváry

WASHINGTON - Slovenský hokejový obranca Martin Fehérváry čakal na tieto slová celú sezónu. Síce v NHL odohral úvodné tri duely, ale odvtedy hráva iba na farme v drese Hershey Bears. Solídnymi výkonmi dával o sebe vedieť, a teraz je tu ďalšia šanca zažiariť.

O povolaní Fehérváryho do prvého tímu informoval generálny manažér Capitals Brian MacLellan. Mladého Slováka si klub vybral na drafte 2018 z celkovej pozície číslo 46. 

Na farme v AHL odohral doposiaľ 45 zápasov so ziskom 14 bodov za štyri góly a desať asistencií. Na konte má taktiež 12 plusových bodov v kategórii +/-. V zámorí pôsobí vôbec prvú sezónu. Predošlé roky strávil vo Švédsku.

Fehérváry trénoval vo dvojici s Gudasom

Slovenský hokejista Martin Fehérváry by na svoj štvrtý zápas v NHL v tejto sezóne mohol nastúpiť už v noci na stredu. Dvadsaťročného obrancu povolali v utorok z farmy v Hershey, na rannom tréningu pred zápasom proti Los Angeles Kings korčuľoval v tretej formácii po boku Čecha Radka Gudasa.

Informoval o tom zámorský novinár a korešpondent NHL Tom Gulitti na sociálnej sieti Twitter. Gulitti okrem iného napísal, že na tréningu Capitals prišlo aj ku zraneniu brankára Iľju Samsonova. Toho trafil do hlavy po tvrdej strele Alexander Ovečkin. Samsonov išiel do nemocnice na ďalšie vyšetrenie, podľa trénerov by mal proti LA nastúpiť Braden Holtby.


Tagy: Washington Capitals Martin Fehérváry Hershey Bears

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
športky, TASR
Foto:
Profimedia

DISKUSIA