VIDEO Absolútna dominancia švédskeho giganta! Frölunda zarmútila Hradec a oslavuje štvrtý titul

Hokejisti švédskeho klubu Frölunda Indians oslavujú po tom, ako sa po štvrtý raz stali víťazmi Ligy majstrovHokejisti švédskeho klubu Frölunda Indians oslavujú po tom, ako sa po štvrtý raz stali víťazmi Ligy majstrov Zdroj: TASR/AP/Petr David Josek

HRADEC KRÁLOVÉ - Víťazom šiesteho ročníka hokejovej Ligy majstrov sa stal švédsky klub Frölunda Indians. V utorňajšom finálovom zápase zvíťazil na ľade českého tímu Mountfield Hradec Králové 3:1 a pripísal si už štvrtý triumf v krátkej histórii tejto súťaže. Zároveň platí, že nadvládu švédskych tímov dokázali v Lige majstrov naštrbiť iba hokejisti fínskeho JYP Jyväskylä, ktorí v roku 2018 zdolali v súboji o celkové víťazstvo Växjö.

Frölunda položila základ svojho víťazstva už v prvej tretine. V siedmej minúte síce otvoril skóre stretnutia v presilovej hre Petr Koukal, ale päťnásobnému švédskemu šampiónovi sa ešte do prestávky podarilo vypracovať si dvojgólový náskok. Zverenci trénera Rogera Rönnberga sa hneď trikrát presadili v rozpätí 172 sekúnd. Skóre stretnutia vyrovnal Simon Hjalmarsson, v 19. min skóroval Max Friberg a o ďalšiu minútu neskôr prekonal gólmana Mareka Mazanca útočník Johan Sundström.

Frölunda kontrolovala priebeh duelu a umnou hrou nepustila Hradec Králové do výraznejšieho tlaku. Vypredaná CPP Arena si priala strelenie kontaktného gólu, ale vo zvyšných dvoch tretinách už ani jeden z brankárov neinkasoval. Pre český hokej je to druhá finálová prehra v Lige majstrov, v roku 2017 totiž nestačila na "indiánov" pražská Sparta. Do finálového stretnutia zasiahol aj slovenský hokejista Lukáš Cingel, ale nenadviazal na svojich krajanov Petra Cehlárika a Christiána Jaroša, ktorí sa v premiérovom ročníku 2014/2015 tešili z titulu v drese tímu Lulea HF.

Hokejová Liga majstrov 2019/2020 - finále - utorok:

Mountfield Hradec Králové - Frölunda Indians 1:3 (1:3, 0:0, 0:0)
Góly: 7. Koukal (Cibulskis, F. Pavlík) – 17. Hjalmarsson (Lundqvist, Lasch), 19. Friberg (Grönlund), 20. Sundström (Ekbom, Fagemo). Rozhodovali: Vikman, Kaukokari (obaja Fín.) – Hofer (Nem.), Leermakers (Hol.)

Mountfield HK: Mazanec – Nedomlel, Gaspar, Cibulskis, Čáp, F. Pavlík, Šalda, Zámorský, Váchal – Smoleňák, CINGEL, Chalupa – Klíma, Lev, Pavlík – Jergl, Koukal, Perret – Dragoun, Kubík, Miškář

Frölunda: Mattsson – Lennström, Stollery, Moverare, Ekbom, Grönlund, Gormley, Printz – Mustonen, Lundqvist, Friberg – Peterson, Hjalmarsson, Lasch – Carlsson, Sundström, Fagemo – Rosseli-Olsen, Lasu, Rakhshani – Henriksson