Čo stálo za Valverdeho koncom? Messi sa verejne obul do svojho bývalého spoluhráča!

Lionel MessiLionel Messi Zdroj: SITA/AP/Joan Monfort

BARCELONA – Katalánsky gigant FC Barcelona má za sebou turbulentné obdobie, ktoré sa skončilo až prepustením trénera Ernesta Valverdeho. Skúseného lodivoda nahradil Quique Setién, ktorý hviezdami nabitý celok znovu naštartoval a aj napriek prehre vo Valencii živí nádej na majstrovský titul.

Športový riaditeľ päťnásobného šampióna Ligy majstrov Eric Abidal v rozhovore pre denník Sport vysvetlil proces, ktorý mal viesť až k Valverdeho vyhadzovu. "Pozerali sme sa na zápasy a nie výsledky, spôsob ako sme hrali, taktiku, prácu hráčov, ktorí často nenastupovali. Viacerí hráči neboli spokojní s množstvom práce a taktiež tam bol interný komunikačný problém. Vzťah kabíny s trénerom bol vždy dobrý, no sú tam veci, ktoré ako bývalý hráč viem vycítiť. Povedal som klubu, čo si myslím a dohodli sme sa," nechal sa počuť bývalý hviezdny zadák Blaugranas.

Na úprimné slová 67-násobného francúzskeho reprezentanta reagoval aj Lionel Messi, ktorý pre neho atypickým spôsobom zverejnil status na sociálnej sieti Instagram. Najlepší futbalista sveta si nedával servítku pred ústa a svojho bývalého spoluhráča vystavil poriadnej kritike. "Úprimne, nerád robím podobné veci, no myslím si, že každý by mal byť zodpovedný za svoje vlastné úlohy a rozhodnutia. Hráči vedia, čo sa odohráva na ihrisku a sme prví, ktorí uznajú, že si nepočíname dobre. Ľudia, ktorí sú zodpovední za športovú oblasť musia prijať svoju zodpovednosť a mať kontrolu nad svojimi rozhodnutiami. Na záver sa domnievam, že keď sa hovorí o hráčoch, mali by sa uviesť mená, inak to nakazí každého a šíri to lži," vyjadril sa geniálny barcelonský útočník.

Futbalisti FC Barcelona sa v 23. kole La Ligy stretnú s Betisom Sevilla, vedúci Real Madrid cestuje na ihrisko jedenástej Osasuny.

Viac o téme: Lionel Messi FC Barcelona Ernesto Valverde Quique Setién Aric Abidal
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/Joan Monfort
  • Zdroj: športky; forcabarca.sk

Súvisiace články