Obrovské škvrny futbalu, treba ich čím skôr zahubiť: Rasizmus už dorazil aj do Nemecka!

Jordan Torunarigha uvidí červenú kartu v rukách rozhodcu Harma OsmersaJordan Torunarigha uvidí červenú kartu v rukách rozhodcu Harma Osmersa Zdroj: SITA/AP/Martin Meissner

GELSENKIRCHEN - Futbalisti Herthy Berlín vypadli v utorok po osemfinálovej dráme na ihrisku Schalke z Nemeckého pohára (2:3 pp), po zápase však najviac rezonovali rasistické urážky na adresu obrancu hostí Jordana Torunarighu.

Hráč tmavej pleti nigérijského pôvodu, no s nemeckým občianstvom, čelil najmä v druhom polčase "opičím zvukom" z hľadiska a zápas napokon nedohral. Novinár Archie Rhind-Tutt na svojom Twittri uviedol, že odchovanec Herthy sa na ihrisku aj rozplakal.

V predĺžení stratil nervy po jednom zo súbojov pri čiare a pri lavičke súpera nahnevaný hodil o zem prepravku s nápojmi. Videl preto druhú žltú kartu a išiel predčasne pod sprchy. Oslabení hostia potom inkasovali v 115. minúte rozhodujúci gól na 2:3, hoci v zápase viedli o dva góly.

Jordan Torunarigha Galéria fotiek (2) Zdroj: SITA/AP/Martin Meissner

Práve strelec víťazného gólu Schalke Benito Raman ešte v druhom polčase Torunarighu utešoval: "Plakal na ihrisku a chcel prestať hrať. Dodával som mu odvahu, aby pokračoval." Správanie časti fanúšikov odsúdil športový riaditeľ Schalke Jochen Schneider: "K tomuto platí u nás nulová tolerancia. Nemám žiadne pochopenie pre idiotov takéhoto druhu. Urobíme všetko, čo je v našich silách, aby sme našli zodpovedných a aby niesli následky."

Kapitán Herthy a nemecký reprezentant Niklas Stark netajil rozčarovanie. "Z tribún zneli rasistické urážky. Jordan je emocionálny hráč a keby sa mne niečo také stalo, asi by som rovnako stratil nervy. Je to odporné," povedal Stark pre agentúru SID.

Rasistické urážky nenechal bez komentára ani tréner domácich David Wagner. "Ak sa takýto incident prihodil, potom by som sa rád za celé Schalke ospravedlnil hráčovi a klubu."

Viac o téme: Hertha Berlín Schalke 04 DFB Pokal Jordan Torunarigha
  • Zdroj: TASR, športky