Seriózny útok Zemplínčanov na najlepšiu šestku: Mužstvo víta dvoch nových legionárov

Futbalisti Michaloviec v zimnej príprave pred jarnou časťouFutbalisti Michaloviec v zimnej príprave pred jarnou časťou Zdroj: TASR/Roman Hanc

MICHALOVCE - Účastník najvyššej slovenskej futbalovej súťaže MFK Zemplín Michalovce vystužil svoj káder pred jarným pokračovaním sezóny o dvoch zahraničných hráčov. Novými akvizíciami klubu sú grécky pravý obranca Dimitrios Konstantinidis a ukrajinský útočník Maksym Hirnij. Vedenie aktuálne piateho tímu tabuľky Fortuna ligy chce zlepšiť ofenzívu a takisto reaguje na nedávny odchod obrancu Llazarosa Rotu, ktorý sa stal spoluhráčom Branislava Niňaja v holandskom tíme Fortuna Sittard.

Dvadsaťpäťročný Konstantinidis je odchovancom gréckeho PAOK Solún a s Michalovcami podpísal kontrakt na jeden rok. "Ide o pravého beka. Túto pozíciu sme potrebovali vystužiť po odchode Rotu. Vzhľadom na to, že máme relatívne mladý tím, chceli sme ho doplniť skúsenejším hráčom, čo sa nám aj podarilo," vyjadril sa športový riaditeľ klubu Marek Zahorčák, cituje ho web novinyzemplina.sk. Konstantinidis si v minulosti vyskúšal aj pôsobenie v cyperskom tíme Omonia Nikózia, talianskej Brescii či gréckom Arise Solún.

Spomenutý odchod obrancu Rotu pre Michalovce síce znamená oslabenie, no vedenie klubu teší, že o jeho hráčov je záujem zo strany európskych klubov. "Je možné, že ešte niekto odíde. Mňa to teší o to viac, že práve ja som stál za príchodom Rotu sem. Na pol roka sme ho posunuli do Trebišova a potom prišiel k nám. Má len 22 rokov a má všetky predpoklady na to, aby sa presadil aj v Holandsku," povedal Zahorčák.

Futbalisti Michaloviec v zimnej Galéria fotiek (2) Zdroj: TASR/Roman Hanc

Hirnij je v súčasnosti reprezentantom Ukrajiny v kategórii do 19 rokov. Na Zemplíne by mal dostať priestor nielen v A-tíme Michaloviec. "Maksym patrí medzi najväčšie talenty v krajine. Sľubujeme si od neho, že sa v krátkom čase adaptuje a bude pre tím takisto prínos. Tým, že môže hrať ešte aj za starších dorastencov, počítame, že nám na jar pomôže aj v tomto smere," dodal Zahorčák.

Hirnij by si spolu s Konstantinidisom mohli "odbiť" premiéru v novom drese už v sobotu 8. februára, keď Michalovce ohrajú prípravný duel proti FC Košice. Klub z Fortuna ligy sa v týchto dňoch ešte pozerá po vysokom stopérovi, ktorý by mal byť náhradou za zraneného Šimona Kozáka.

Viac o téme: MFK Zemplín Michalovce Fortuna Liga Dimitrios Konstantinidis Maksym Hirnij
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR/Roman Hanc
  • Zdroj: SITA