Dopingový škandál Rusov sa zamotáva: Pravda skrytá bohviekde, súdny proces stále prebieha

Členovia medzinárodnej dopingovej asociácie WADA - zľava Witold Banka a Craig Reedie
Členovia medzinárodnej dopingovej asociácie WADA - zľava Witold Banka a Craig Reedie

MOSKVA - Ruská antidopingová agentúra (RUSADA) nemá žiadne oficiálne informácie o údajnom zákaze štartu ruskej futbalovej reprezentácie na MS 2022 v Katare. Pre agentúru TASS to v stredu povedal šéf RUSADA Jurij Ganus.

Katarská televízna spoločnosť beIN Sports v utorok na svojom twitterovom účte uviedla, že Svetová antidopingová agentúra (WADA) už Rusko informovala o zákaze štartu jeho futbalistov na svetovom šampionáte. "Nedostal som v tejto veci žiadne dokumenty, hoci teoreticky by mali byť adresované mne. Správy zahraničných médií sú predčasné, pretože proces na Športovom arbitrážnom súde (CAS) stále prebieha," vyhlásil Ganus.

WADA v decembri potrestala Rusko za manipuláciu s dátami z moskovského laboratória. Rozhodla, že najbližšie štyri roky sa krajina nemôže zúčastniť na olympijských a paralympijských hrách a iných globálnych podujatiach pod svojou vlajkou a so svojou hymnou. Na najvýznamnejších podujatiach vrátane OH 2020 v Tokiu a ZOH 2022 v Pekingu by sa mohli ako neutrálni predstaviť iba tí ruskí športovci, ktorí preukázateľne nemajú nič spoločné so systematickým dopingom v krajine. Rusko sa proti trestu odvolalo na CAS.


Tagy: Rusko MS 2022 WADA

Zdroj:
TASR
Foto:
SITA/AP/Laurent Gillieron/Keystone

DISKUSIA