Sklamaný tréner Sereny nemaľuje stenu doružova: Musíme čeliť realite a akceptovať skutočnosť!

Sklamaná Serena Williamsová
Sklamaná Serena Williamsová

NEW YORK - Prehra americkej tenistky Sereny Williamsovej s Číňankou Wang Čchiang už v treťom kole Australian Open bola jedným z najväčších prekvapení úvodného grandslamového turnaja sezóny. Hrajúca tenisová legenda má naďalej na konte 23 titulov z turnajov "veľkej štvorky", no stále jej chýba jeden na vyrovnanie historického maxima Austrálčanky Margaret Courtovej (24). Tréner Patrick Mouratoglou označil výkony svojej zverenky v Melbourne za sklamanie.

"Nečakali sme, že prehráme tak skoro, respektíve vôbec. Musíme však akceptovať skutočnosť, že to nefunguje. Možno sa vrátime s odlišnou stratégiou a odlišnými cieľmi. Serena je naladená pozitívne, ale pociťuje aj negatívne pocity, keďže je neúspech, keď nevyhrá grandslamový turnaj. Musíme čeliť realite, ale je pozitívna, že to ešte dokáže. Nie je k tomu ďaleko, ale musíme zmeniť niektoré veci," vyjadril sa Mouratoglou, ktorý okrem Sereny Williamsovej vedie aj Gréka Stefanosa Tsitsipasa.

Tridsaťosemročná Williamsová v septembri 2017 porodila dcéru Alexis Olympiu, ale už o šesť mesiacov neskôr sa vrátila do súťažného kolotoča. Jej cieľ je jasný, vyrovnať, respektíve prekonať historický zápis Margaret Courtovej v počte grandslamových titulov. Od narodenia dcéry bola už štyrikrát vo finále grandslamu, no nezískala ani set. Vo Wimbledone podľahla Angelique Kerberovej a Simone Halepovej, na domácom US Open zase boli nad jej sily Naomi Osaková a Bianca Andreescová.

"Je ťažké povedať, koľko ešte šancí bude mať. Neviem, ako dlho bude hrať, ale byť v štyroch grandslamových finále veľa hovorí o jej úrovni. Je stále dobré, no musíme pochopiť to, že prečo sa jej nedarí zvíťaziť. Je veľký rozdiel medzi ziskom titulu a finálovou účasťou," dodal Mouratoglou, ktorý Williamsovú vedie od roku 2012 a spolu získali desať grandslamových titulov.


Tagy: Serena Williamsová Patrick Mouratoglou Australian Open 2020

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP/Lee Jin-man

DISKUSIA