Pokorili šampióna, teraz chcú trofej: Prievidzu čaká finálový súboj o celkové prvenstvo

Ilustračné foto
Ilustračné foto

BRATISLAVA - Už v nedeľu 9. februára sa v Bratislave rozhodne o víťazoch Slovenského pohára vo volejbale. Víťazné kolektívy premiérovo v histórii získajú Trofej Štefana Pipu. Od 15.00 h sa v Eurovia Aréne uskutoční ženské finále medzi tímami Strabag VC Bilíkova Pezinok a Sláviou Ekonomická univerzita Bratislava, o tri hodiny neskôr si v mužskom finále zmerajú sily TJ Slávia Svidník a VK Osmos Prievidza.

"Som veľmi rád, že taká významná slovenská súťaž, akou je Slovenský pohár, bude niesť meno velikána nášho volejbalu Štefana Pipu. Počas kariéry dosiahol množstvo úspechov, o čom svedčí aj fakt, že v ankete o najlepšieho slovenského volejbalistu 20. storočia skončil na druhom mieste hneď za Bohumilom Golianom. Ako jeho bývalý spoluhráč som nesmierne rád, že meno nášho bývalého kapitána Červenej hviezdy sa bude aj touto formou navždy pripomínať mladším generáciám. Táto pocta mu absolútne prináleží," prezradil ešte v decembri bývalý prezident Slovenskej volejbalovej federácie a predseda Siene slávy slovenského volejbalu Ľubor Halanda.

Štefan Pipa reprezentoval Československo v rokoch 1971 - 1980, štartoval na dvoch olympijských hrách a na ME 1971 v Miláne získal striebornú medailu. S volejbalom začínal v ŠK Slovan, časom sa vypracoval medzi najväčšie legendy Červenej hviezdy Bratislava a stal sa jedným z prvých členov Siene slávy slovenského volejbalu. Po vážnej chorobe zomrel 25. septembra 2019.

Medzi ženami majú šancu na obhajobu minuloročného prvenstva hráčky Slávie EU Bratislava, no hráčky Pezinka im v tom budú chcieť zabrániť. "Pre nás je veľká česť, že budeme hrať vo finále. Tešíme sa na to a verím, že predvedieme dobrý výkon. Chceli by sme v nedeľu zvíťaziť," povedala trénerka pezinského Strabagu Eva Koseková. Medzi mužmi pred rokom triumfovali Košičania, v tejto sezóne však vypadli už v 1. kole s hráčmi Prievidze.


Tagy: Ľubor Halanda TJ Slávia Svidník Štefan Pipa VK Osmos Prievidza Strabag VC Bilíkova Pezinok Slávia Ekonomická univerzita Bratislava

Zdroj:
SITA
Foto:
VK Osmos Prievidza

DISKUSIA